81. İzmir Enternasyonal Fuarı açılıyor (2) -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Türkiye'ye fuarcılığı…

  • Yazı boyutu
81. İzmir Enternasyonal Fuarı açılıyor (2)
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  "Türkiye'ye fuarcılığı…

81. İzmir Enternasyonal Fuarı açılıyor (2) -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Türkiye'ye fuarcılığı İzmir Fuarı öğretti" -Hatay Valisi Lekesiz: "Hatay farklı etnik gruplarıyla Türkiye'nin zenginliğini barındırıyor"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın her yıl gelişerek, müthiş bir başarıya imza atmaya devam ettiğini söyledi.
     Hisarcıklıoğlu, 81. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) açılış töreninde yaptığı konuşmada, fuar denilince akla İzmir'in geldiğini ifade etti.
     Dünyanın dört bir tarafına İEF afişleri gönderildiğini, bunun İzmir'in vizyonunu ortaya koyduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'ye fuarcılığı İzmir Fuarı öğretti. Fuar bugün dev bir etkinliğe dönüşmüş durumda. Müthiş bir başarıya imza atıyor" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, fuarın onur konuğu ilin Hatay olduğuna, Hatay'ın farklı din ve mezhepten insanları barındırdığına dikkat çekerek, "Birbirimizi daha çok dinlemeli ve anlamalı, farklılıklarımızı zenginlik olarak değerlendirmeliyiz. Ticaret, huzur ve barış ister. Barış olmazsa ticaret olmaz. Dilerim Suriye sınırımızdaki karmaşa bir an önce sona erer" diye konuştu.
     Türkiye ekonomisinin her yıl azim ve kararlılıkla hedefe bir adım daha yaklaştığını belirten Hisarcıklıoğlu, "Daha da büyük hedeflerimiz var. Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer almak istiyoruz. İnşallah her yıl yüzde 7 büyüyerek, Cumhuriyetin 100. yılında bu hedefi yakalayacağız" diye konuştu.
     Rifat Hisarcıklıoğlu, İzmir'in EXPO 2020'yi düzenlemeyi hak ettiğini sözlerine ekledi.
    
     -Hatay Valisi Lekesiz-
    
     Hatay Valisi Celalettin Lekesiz de Hatay'ın 2 sınır kapısı, çok dinamik girişimci nüfus yapısı, bereketli topraklarıyla Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunduğunu kaydederek, "Hatay ülke ekonomisine katkısı ile Türkiye'de 81 il içinde ilk 10'da yer almanın haklı gururunu yaşıyor. Farklı etnik gruplarıyla Türkiye'nin zenginliğini barındırıyor. Cami, kilise ve havranın sırt sırta yaşadığı örnek yerlerden biriyiz" dedi.
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir