81. İEF'nin ana sponsoru Tansaş oldu

  • Yazı boyutu
81. İEF'nin ana sponsoru Tansaş oldu

81. İEF'nin ana sponsoru Tansaş oldu

Bu yıl kapılarını 81. kez açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) ana sponsoru Tansaş oldu.
     Kültürpark Fuar Alanı'nda, Tansaş'ın 81. İEF'nin ana sponsoru olması dolayısıyla toplantı düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, burada yaptığı konuşmada, Tansaş'ın İzmir'de doğduğunu, önceki belediye başkanlarının emeği ve çalışanların yüksek performansıyla bir Türkiye markası haline geldiğini belirterek, İEF'ye ana sponsor olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
     Tansaş'ın Ege'de büyüme kararının da sevindirici olduğunu ifade eden Kocaoğlu, İzmir'in 1980'li yıllardan itibaren çeşitli nedenlerden dolayı diğer kentlerin büyüme trendinin altında bir büyüme süreci yaşadığını belirtti. Bu trendin 2011 yılına kadar sürdüğünü anlatan Kocaoğlu, büyüme trendinin düşüklüğü nedeniyle İzmir'in altyapı eksiklerini tamamlayamadığını dile getirdi.
     Hızlı bir şekilde altyapı çalışmalarını tamamlamaya odaklandıklarını, yerel seçimlere kadar bu eksiklerin yüzde 90-95 oranında tamamlanmış olacağını anlatan Kocaoğlu, şöyle konuştu:
     "İzmir, kendi ayakları üzerinde durarak kendi gücüyle nüfusuna göre merkezi bütçeye en fazla katkıda bulunan bir kent olarak kendi büyümesini sürdürmüş, sadece kendi dinamikleriyle 2011 yılında dünyada en hızlı büyüyen 4. metropol olmuştur. İzmir, 1980'lerde başlayan durağanlığını atmış ve büyüme trendine girmiştir. Şimdi hepimizin, başta belediye olmak üzere hükümetimizin, kanaat önderlerinin, iş adamlarının İzmir halkıyla en önemli görevi bu büyüme trendini sürdürmektir. Bunu sürdürerek İzmir'in kaybettiği yıllardaki eksiklerini telafi etmeliyiz. Bunu başaracağımıza inanıyoruz."
     Kocaoğlu, Gaziemir'deki yeni fuar alanının ihalesi için Kamu İhale Kurumu'ndan gelecek kararı beklediklerini, en kısa zamanda temel atmayı umduklarını da ifade etti.
     Migros Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı da Tansaş'ın 27 yıl önce İzmir'de doğduğunu, son iki yılda Ege'ye odaklanma kararı alındığını söyledi.
     "Tansaş, İEF'nin canlandırılması çabalarına ana sponsor olarak katkı sağlayacak" diyen Özaydınlı, fuar süresince sanat, kültür, eğlence ve sosyal yaşamı renklendirici birçok etkinlik yapacaklarını, fuarda bir Tansaş Sokağı oluşturacaklarını anlattı.
     Daha sonra, Kocaoğlu ve Özaydınlı sponsorluk protokolünü imzaladı.
     Protokol kapsamında, Tansaş, 31 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 81. İEF organizasyonu kapsamında Kültürpark'ta Tansaş mağazası ve Tansaş Sokağı tasarlayacak, bu alanda ziyaretçilere ikramlarda bulunulacak.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir