8 milyon lira değerinde kaçak iPhone ele geçirildi -Ülkeye kaçak yollarla getirilmeye çalışılan…

  • Yazı boyutu
8 milyon lira değerinde kaçak iPhone ele geçirildi
  -Ülkeye kaçak yollarla getirilmeye çalışılan…

8 milyon lira değerinde kaçak iPhone ele geçirildi -Ülkeye kaçak yollarla getirilmeye çalışılan piyasa değeri 8 milyon lira olan 5 bin 432 adet iPhone 4 ele geçirildi

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, İstanbul Gümrük Muhafaza ve Kaçak İstihbarat Müdürlüğü, kaçak yollarla Türkiye'ye getirilmeye çalışılan piyasa değeri 8 milyon lira olan 5 bin 432 adet Apple iPhone 4 model cep telefonu ele geçirdi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, cep telefonu ithalatçısı bir firmanın piyasada 150-200 liraya satılan "Samsung GT E 2121B" model cep telefonunu getirerek Atatürk Havalimanı Kargo Gümrük Müdürlüğü'ne gümrük giriş beyannamesi vermek suretiyle ithalat gerçekleştirildiği, daha sonra gümrükten aldığı beyannamenin ekinde bulunan faturanın içeriğini değiştirerek piyasada 1.500-2.000 liraya satılan Apple iPhone 4 model telefon getirmiş gibi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) başvurarak sistem kayıtlarını yaptırdığı ifade edildi.
     Gerçeğe aykırı fatura düzenlenip BTK'ya kaydı yaptırılan 5 bin 432 Apple iPhone 4 model telefonun piyasa değerinin yaklaşık 8 milyon lira olduğu belirtilirken, ilgililer hakkında adli merciler nezaretinde İstanbul Gümrük Muhafaza ve Kaçak İstihbarat Müdürlüğü'nce yasal takibat başlatıldığı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 123 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir