8 Mart Dünya Kadınlar Günü -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Dünyanın güzelliği de, üretimin…

  • Yazı boyutu
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Dünyanın güzelliği de, üretimin…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Dünyanın güzelliği de, üretimin bereketi de kadınların elinde" -"Zenginliğe hızla ulaşmak istiyorsak kadın girişimcilerimizin sayısını artırmalıyız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, tüm insanlar için dünyayı daha doğru, daha güzel kılan kadınların, ekonominin ve üretimin de en önemli gücü olduğunu belirterek, "Dünyanın güzelliği de, üretimin bereketi de kadınların elinde" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, kadınların gücünün medeniyetin göstergesi olduğunun altını çizerek, herkesi yetiştiren, büyüten kadınların, aslında hayatın yönetmeni oldukları gibi iş dünyasının da gerçek ortakları olduğunu ifade etti.
     Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanan ve bütün dünyada kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün, 365 gün unutulmaması gereken bir sevginin sembolü olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
     "İnsan hakları temelinde bakıldığında, toplumun yarısını oluşturan, yaşama sevincinin kaynağı kadınlarımızın siyasi ve sosyal hayatın içerisinde aldığı payı artırmak hepimizin sorumluluğudur.'Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdur' diyen Ulu Önder Atatürk'ün sözlerine hak vermemek mümkün mü- Doğrusu kadınları ve çocukları en değerli varlıklar olarak gören bir kültürün mensupları olarak, onlara her zaman bu değeri hissettirmek, yaşatmak zorundayız.
     Kadınlarımız annelik gibi en kutsal görevin sahipleriyken, ev düzeninin asıl yöneticileriyken, kimse sanmasın ki onlar iş dünyasında, ekonominin içinde ikinci planda kalacak. İş dünyası adına her platformda söylediğim gibi, kadın girişimci sayımızı erkeklerin sayısına ulaştırmak, onları iş aleminin içinde başta yönetici ve girişimci pozisyonları olmak üzere daha fazla görebilmek hepimizin ortak isteği. İşin aslı; kalkınmanın da, zenginleşmenin de, adaletin de yolu bu. Zenginliğe hızla ulaşmak istiyorsak kadın girişimcilerimizin sayısını artırmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Dünyanın bütün çiçekleri onlara armağan olsun."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir