670 bin liralık oyuncak silah operasyonu -Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat…

  • Yazı boyutu
670 bin liralık oyuncak silah operasyonu
  -Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve 
  İstihbarat…

670 bin liralık oyuncak silah operasyonu -Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri 670 bin lira değerinde boncuk atan oyuncak silah ele geçirdi

Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri 670 bin lira değerinde boncuk atan oyuncak silah ele geçirdi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin 10 Ekim'de 6 ayrı adresteki işyeri ve depoda eş zamanlı operasyon düzenlediği belirtilerek, operasyonda ithalatı yasak olan ve yurt dışından gerçeğe uymayan belgelerle ithal edildiği tespit edilen boncuk atan oyuncak silah cinsi eşya ele geçirildiği duyuruldu.
     Söz konusu oyuncakların 89 bin 300 adet ve gümrüklenmiş değerinin 670 bin lira olduğunun tespit edildiğine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tüketici Güvenliği Laboratuvarı'nda yaptırılan analizlerde standart ve yönetmeliğe uygun olmadıkları tespit edilen oyuncak silahların orijinal ambalajlarında daha büyük yaş grupları için uygun olduğu uyarısı olmasına rağmen sonradan yapıştırılan etiketlerde daha küçük yaşta çocuklar için uygun olduğunun gösterildiği, böylece çocukların sağlığı ve güvenliğinin de tehlikeye atıldığı tespit edildi."
     Açıklamada, Şanlıurfa'da yerleşik "Toru Toys" ve "Efsane Elektronik" firmalarına ait ilgili şahıslar hakkında dün fezlekeyle 5607, 4703 ve 5237 Sayılı Yasalara Muhalefet suçundan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 209 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir