6. Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı açıldı

  • Yazı boyutu
6. Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı açıldı

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ercan:"Handmade mobilya dediğimiz el imalatında dünyada en ucuz, en kaliteli ve en estetik mobilyayı biz yapıyoruz ve bunun kıymetini maalesef bilmiyoruz"

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, "Handmade mobilya dediğimiz el imalatında dünyada en ucuz, en kaliteli ve en estetik mobilyayı biz yapıyoruz ve bunun kıymetini maalesef bilmiyoruz" dedi.
     Ercan, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "6. Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı"nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin mobilya sektöründe Balkanlarda en büyük ülkelerden biri konumunda olduğunu söyledi.
     Dünyada ise İtalya'nın ilk sırada geldiğini belirten Ercan, daha sonra da ABD, İspanya ve İskandinav ülkelerinin sıralandığını ifade etti.
     Ercan, şöyle devam etti:
     "Handmade mobilya dediğimiz el imalatında dünyada en ucuz, en kaliteli ve en estetik mobilyayı biz yapıyoruz ve bunun kıymetini maalesef bilmiyoruz. Eğer biz yaptığımız handmade mobilyanın kıymetini bilirsek, estetiğinin ve kalitesinin tanıtımını iyi yapabilirsek dünyada geçemeyeceğimiz, yarışamayacağımız ülke yok."
     Görevi gereği dünyada çok yeri gezdiğini anlatan Ercan, orada gördüğü mobilyaların bir adım önünde olduklarını, ancak onları geçemediklerinden dolayı içinin kan ağladığını söyledi.
     Ercan, İtalya'da mobilya sektörünün ülke ihracatına 20 milyar dolar civarında katkı sağladığını kaydederek, Türkiye'de ise bu rakamın 2 milyar dolar civarında olduğunu ifade etti.
     TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Anadolu Grubu Genel Müdürü İlhan Ersözlü de bu yıl yüzde 30 büyüyen fuara çevre illerden de olmak üzere toplam 120 firmanın katıldığını belirterek, fuarın 5 gün boyunca ziyarete açık kalacağını bildirdi.
     Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Çukurova'da üretilen mobilyanın uluslararası alanda satışının yapılabilmesi için bu fuarın çok önemli olduğunu belirterek, fuarın gelişimi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.
     Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, fuara Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin gibi çevre illerden katılımın olmasının bölgesel işbirliğini güçlendireceğini ifade etti.
     Adana Marangoz ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Avcı da yerel yönetimlerin kentsel dönüşümde Adana'daki marangozcuları da işin içine katması temennisinde bulundu.
     Konuşmalarının ardından açılış kurdelesi protokol üyelerinin eşleri tarafından kesildi. Açılışın ardından katılımcılar, fuardaki stantları gezdi.
     Fuar, pazar gününe kadar ziyarete açık kalacak.
    
    
    


Bu haberi 334 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir