5. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi -UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: -"Bu sene de…

  • Yazı boyutu
5. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi
  -UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: 
  -"Bu sene de…

5. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi -UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: -"Bu sene de sektöre sunulacak birbirinden ilginç projeler gelmeye başladı. Konvansiyonel tekstillerden, katma değeri yüksek teknik tekstillere geçiş için bu etkinlik çok önemli"

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından organize edilen "Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe 5. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi", 4-5 Nisan tarihlerinde, Bursa'da yapılacak.
     UTİB Başkanı İbrahim Burkay, yazılı açıklamasında, zirvede, belirlenen temalarda önemli Ar-Ge merkezleri ve teknopark çalışanlarının, inovatif proje önerilerini sanayici ve ihracatçılara sunacağını ve böylece projelerin ortaklığa dönüştürülmesinin hedeflendiğini belirtti.
     Burkay, 2009'dan bu yana sektörde uygulanmak üzere 600'e yakın proje önerisi geldiğini belirterek şunları kaydetti:
     "Dünyada tekstil ve konfeksiyon sektöründe trendler, teknik ve fonksiyonel ürünlere doğru ilerlerken, biz 4 yıldır gerçekleştirdiğimiz 'Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı' etkinlikleriyle Türkiye'de bu alanın öncüsü olduk ve 4 senedir başarı ile yürütmüş olduğumuz Ar-Ge Proje Pazarı'nın bu sene 5'incisini düzenlemekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bu sene de sektöre sunulacak birbirinden ilginç projeler gelmeye başladı. Konvansiyonel tekstillerden, katma değeri yüksek teknik tekstillere geçiş için bu etkinlik çok önemli."
     Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) yapılacak yurt içi ve yurt dışından akademisyen ve araştırmacılarla, sanayici ve sektör temsilcileri bir araya getirecek zirve kapsamında, seminer, konferans ve Ev Tekstili Tasarım Yarışması etkinliği ve sergisi de gerçekleştirilecek.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir