5. Alyans, Altın, Mücevher Fuarı -İzmir'de 1-4 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenecek fuar,…

  • Yazı boyutu
5. Alyans, Altın, Mücevher Fuarı
  -İzmir'de 1-4 Şubat 2013 tarihleri arasında
  düzenlenecek fuar,…

5. Alyans, Altın, Mücevher Fuarı -İzmir'de 1-4 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenecek fuar, sektör temsilcilerini takı severlerle buluşturacak

Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı JEWEX 2013, 1-4 Şubat 2013 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek.
     Türk Ekonomi Bankası Altın Bankacılığı Satış Direktörü Selami Erten, JEWEX 2013 tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, banka olarak 17 yıldır kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik hizmet sunduklarını anlattı.
     Kuyumculuk sektörünün ihtiyaç duyduğu finansal ürün ve hizmetlerin yanı sıra finansal olmayan desteklere de önem verdiklerini işaret eden Erten, "Desteklerimiz kapsamında İstanbul Jewelry Show, 33. Uluslararası Mücevher, Takı, Gümüş, Saat ve Aksesuarları Fuarı ile JEWEX 2013'ün ana sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.
     Çeşitli kentlerdeki kuyumcular odaları ile yaptıkları anlaşmalar kapsamında kuyumculara fırsatlar sunduklarını ifade eden Erten, "Altın Takı Mücevherat Sektörü Gelecek Stratejileri Konferansı" raporunu yayımlayarak sektörün yol haritasını ortaya çıkardıklarını, sektördeki ortaklıklarda yer almaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.
     İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Yılmaz Uça ise Türkiye'nin altın takı üretiminde Avrupa'da ilk sırada yer aldığını, dünya altın piyasasının Türkiye'de sektörün gelişimini ilgiyle izlediğini belirtti.
     Fuarın düzenleyicisi Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer de organizasyonda yerli ve yabancı üreticiler ile sektörün tüm bileşenlerinin sektöre ilişkin aradıkları tüm yenilik ve gelişmeleri izleyebileceğini söyledi.
     Sektör profesyonelleri ile özel davetlilere açık olacak fuarda, alyans, altın, pırlanta, mücevher, değerli ve yarı değerli taş, montür, gümüş, saat, vitrin malzemeleri, makine ve ekipman ile kasa araçları sergilenecek.
     Fuar kapsamında düzenlenecek Homeros Takı Tasarım Yarışmasında ise tasarımcıların zeytin, incir ve üzümünden ilham alacağı "Ege Üçlemesi" ile alyansta "Ege Rüyası" temalarında tasarlayacağı alyans ve takılar, yarışmanın sponsoru olan firma tarafından üretilecek.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir