41 Türk oda ve borsası ile 2 Avrupa odasına hibe

  • Yazı boyutu
41 Türk oda ve borsası ile 2 Avrupa odasına hibe

41 Türk oda ve borsası ile 2 Avrupa odasına hibe

"AB-Türkiye Odalar Forumu II Projesi" (ETCF-II) kapsamında 41 Türk oda ve borsası ile 2 Avrupa odasının hibe kazandığı bildirildi.
     Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) yapılan yazılı açıklamada, "AB-Türkiye Odalar Forumu II Projesi" kapsamında 41 Türk oda ve borsası ile 2 Avrupa odasının hibe kazandığı belirtilerek, ETCF-II Projesi, "Oda/Borsaların Avrupa-Türkiye Pozitif Gündemine Katkıları" Oda Ortaklıkları Hibe Programı Başlangıç Toplantısı"nın yarın gerçekleştirileceği kaydedildi.
     Açıklamaya göre, ETCF-II, Avrupa Birliği'nin (AB) finansman desteği ile geliştirilip uygulanan bir kapasite geliştirme projesi.
     İlk olarak, ETCF, 2007-2009 yılları arasında Türkiye geneline yayılmış toplam 80 oda/borsa ve AB üyesi ülkelerden 28 odanın katılımıyla gerçekleştirildi.
     ETCF projesinin başarıyla tamamlanması sonucu, projenin devamı niteliğindeki ETCF-II projesi yine Avrupa Birliği'nin finansman desteği ile hazırlanarak uygulamaya başlandı.
     EUROCHAMBRES ve TOBB işbirliğinde yürütülen projeyle Türk oda ve borsalarının kapasite gelişimine ve Türkiye'nin AB'ye katılım sürecinde oynadıkları rolün güçlenmesine yardımcı olmak hedefleniyor.
     ETCF-II projesi kapsamındaki çeşitli programlara 94 oda ve borsa katıldı.
     41 Türk oda ve borsası ile 9 AB üyesi ülkeden 34 oda ve borsa arasında eşleştirme projelerine hibe sağlandı.
    
    
    

Bu haberi 105 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir