4. Yeşil İş (Green Business) Konferansı -Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra…

  • Yazı boyutu
4. Yeşil İş (Green Business) Konferansı
  -Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra…

4. Yeşil İş (Green Business) Konferansı -Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç: -"Schneider Elektrik, Unilever, TSKB, BASF gibi kurumlar konferansı destekleyenler ama bunun dışında gerek KOBİ'ler ölçeğinde gerekse büyük şirketler ölçeğinde pek çok kurum bir araya geliyor"

Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç, büyük ölçekli şirketlerin yanı sıra KOBİ'lerin de bir araya geleceği Yeşil İş Konferansı'nın 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirileceğini kaydetti.
     İstanbul'da bu yıl 4.'sü gerçekleştirilecek olan Yeşil İş (Green Business) Konferansı tanıtımında konuşan Sevinç, 2009'da kurulan akademinin 2010 yılında faaliyetlerine başladığını anımsattı.
     Akademinin amacını, iş dünyasında kaynak sıkıntısı, nüfus artışı, şehirleşme ve refah düzeyinin artırılma zorunluluğu gibi kavramlar kapsamında kurumların sürdürülebilir iş modellerine hızla geçişine yönelik çalışmalar yapmak olarak açıklayan Sevinç, iş dünyasında sürdürülebilirlik için seminer ve konferanslar düzenleme, danışmanlık, araştırma yapma ve yayınlar hazırlama yöntemiyle çalıştıklarını anlattı.,
     Konferansın 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde yapılacağını belirten Sevinç, şunları kaydetti:
     "Konferansın amacı sürdürülebilir iş zirvesi düzenleyerek iş dünyasının yeni sürdürülebilir iş modellerine geçişinde neler yapılması gerektiğini ele almak. Hem devlet tarafında yapılanlar hem özel sektörün yaptığı uygulamalar, Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) buradaki rolleri, bunlar paylaşılacak bu iki günlük konferansta... 100 tane konuşmacı, 43 oturum olacak."
     Konferansa Türkiye'nin her yerinden şirketlerin katılacağını ifade eden Sevinç, "Konferansı destekleyen ve 4 yıldır yapılmasını sağlayan Schneider Elektrik konferansta stratejik çözüm ortağımız, Schneider Elektrik, Unilever, TSKB, BASF gibi kurumlar konferansı destekleyenler ama bunun dışında gerek Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ölçeğinde gerekse büyük şirketler ölçeğinde pek çok kurum bir araya geliyor."
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın açılışı gerçekleştireceğini, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Madenoğlu'nun da açılışta bulunacağını dile getiren Semra Sevinç, belediyeler ve yerel yönetimlerin de kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.
     Sürdürülebilir belediyeler kulvarından söz eden Sevinç, belediyelerin gerek ambalaj gerekse atıklar konusunda yeni yönetmelikler ve yapmayı planladıkları çalışmalarını konferansta paylaşma fırsatı bulacağını vurgulayarak, Türkiye'de sürdürülebilirlik konusunda bir tanımlama sıkıntısı yaşandığını aktardı.
     Sevinç şöyle konuştu:
     "Sürdürülebilirlik süreklilik değildir, sürekliliği kapsıyor ama sürdürülebilirlik kurumların yalnız karlılık değil karlılıkla birlikte çevreyi ve insanı düşünen iş modellerini gerçekleştirmesidir. Yani yalnız çevreyi koruyarak iş yapmak değil para kazanırken aynı zamanda hem çevreyi korumak hem bütün paydaşların yaşam standardını yükseltme adına da çalışmalar yapmaktır"
    
    
    

Bu haberi 197 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir