4. Türkiye Etik Kongresi -TÜRMOB Genel Başkanı Sanlı: "Kongremiz, aileden başlayan etik…

  • Yazı boyutu
4. Türkiye Etik Kongresi
  -TÜRMOB Genel Başkanı Sanlı:
  "Kongremiz, aileden başlayan etik…

4. Türkiye Etik Kongresi -TÜRMOB Genel Başkanı Sanlı: "Kongremiz, aileden başlayan etik eğitiminin, yaşam boyu sürdüğünü ve etiğin öğrenilebilir, öğretilebilinir olduğu sonucunu ortaya çıkardı"

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Nail Sanlı, kongrenin, aileden başlayan etik eğitiminin, yaşam boyu sürdüğünü ve "etiğin öğrenilebilir, öğretilebilinir olduğu" sonucunu ortaya çıkardığını söyledi.
     TÜRMOB tarafından düzenlenen 4. Türkiye Etik Kongresi, Denizli'nin Karahayıt beldesinde yapıldı.
     Sanlı, kongreye ilişkin yaptığı değerlendirmede, mesleklerinde etik davranışı hakim kılmak üzere çalışmalarının sistematik şekilde sürdüğünü bildirdi. Bugüne kadar biri uluslararası, 5 etik kongresi gerçekleştirdiklerini hatırlatan Sanlı, bunun etik konusuna ne kadar değer verdiklerinin göstergesi olduğunu vurguladı.
     Etik alanındaki çalışmalarının, sadece etik kuralların yazılı olarak oluşturulması ve eğitimi ile sınırlı kalmadığını anlatan Sanlı, düzenledikleri kongrelerle meslek gruplarının iş dünyası ile bir araya gelmesini sağladıklarını belirterek şöyle konuştu:
     "Kongremiz, aileden başlayan etik eğitiminin, yaşam boyu sürdüğünü, etiğin öğrenilebilir ve öğretilebilir olduğu sonucunu ortaya çıkardı. Bireyin etik sorumluluklarını yerine getirebilmesi, verilecek eğitimle mümkün. Onun için 2013 yılında eğitimde stratejik yol haritamızı paylaşacağız. 2013 yılından itibaren uygulamaya başlayacağımız eğitim stratejimizi bir kitapçıkta topladık. Bu konuda uzaktan eğitim modeli oluşturacağız. Kongrelerden çıkardığımız bilinçsel sonuçlarda, etiğin öğrenilebilir ve öğretilebilir bir kavram olduğunu kabul ettiysek, o zaman biz etiği başarabiliriz. Bu meslek grubunun üyeleri olarak, etik davranışları, kendilerini prensip ve yaşam tarzı haline getirmiş bir şekilde kendimizi diğer mesleklerin önüne gururla koyma imkanını buluruz."
    
    
    

Bu haberi 284 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir