-30 Ağustos Zafer Bayramı-

  • Yazı boyutu
-30 Ağustos Zafer Bayramı-

Ekonomi Bakanı Çağlayan: "30 Ağustos Destanı, bir milletin birlik ve beraberlik içinde neleri başarabileceğinin kanıtıdır"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 30 Ağustos'un bir milletin birlik ve beraberlik içinde neleri başarabileceğinin kanıtı olduğunu belirtti.
     Çağlayan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, 30 Ağustos 1922'den bu yana Türkiye'nin büyük mesafe kat ettiğine ve ekonomide, sanayide, ticarette, bilimde, teknolojide, eğitimde ve daha pek çok alanda büyük ilerlemeler sağladığına dikkati çekti.
     Büyük zorluklarla kurulan Cumhuriyetin, Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda hızla ve emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Çağlayan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
     "30 Ağustos Destanı, bir milletin birlik ve beraberlik içinde neleri başarabileceğinin kanıtıdır, bu topraklarda bağımsız, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın zaferidir. Şanlı Cumhuriyetimizin kuruluşunun yolunu açan zaferdir. Şanla şerefle, destanlarla dolu tarihimizin en önemli günlerinden biridir 30 Ağustos... Samsun'da 1919 yılında yakılan bağımsızlık meşalesinin Büyük Zaferle sonuçlandığı tarihtir 30 Ağustos... Toprakları işgal edilmiş bir milletin, haksızlığa boyun eğmeyip, bağımsızlık için dünyaya meydan okumasının zaferidir. Milletimizin birlik ve beraberlik içinde önüne çıkan zorluklar ne olursa olsun aşmasının dünyaya gösterilmesidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da milletine güvenerek başlattığı bağımsızlık mücadelesinin, kurtuluşla taçlandırıldığı tarih olan 30 Ağustos 1922'de işgal altındaki vatan toprakları düşmandan temizlenmiş, kurtuluş savaşımız büyük zaferle taçlandırılmıştır."
     Birlik ve beraberlik içinde Türkiye'nin çağdaş ve müreffeh bir ülke olması için Millet olarak yeni zaferlere imza atılacağını belirten Çağlayan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90. yılı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nü kutladı.
     Çağlayan, mesajında "Başta Büyük Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, bütün şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, birlik ve beraberliğimizin en büyük teminatı olan kahraman silahlı kuvvetlerimizin tüm mensuplarına şükranlarımı sunuyorum" ifadesini kullandı.
    
    
    


Bu haberi 272 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir