30 Ağustos Zafer Bayramı -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Milletimiz Kurtuluş Savaşı ile…

  • Yazı boyutu
30 Ağustos Zafer Bayramı
  -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:
  -"Milletimiz Kurtuluş Savaşı ile…

30 Ağustos Zafer Bayramı -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Milletimiz Kurtuluş Savaşı ile kazandığı birlik ve beraberlikle, barış ve huzur ortamını her zaman koruyacak ve karşılaşacağı güçlükleri yine milli birlik ve beraberlik içinde çözümleyecektir"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, milletin, Kurtuluş Savaşı ile kazandığı birlik ve beraberlikle, barış ve huzur ortamını her zaman koruyacağını ve karşılaşacağı güçlükleri yine milli birlik ve beraberlik içinde çözümleyeceğini belirtti.
     Bakan Yazıcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Ağustos ayının Türk tarihinde büyük zaferlerin ayı olduğunu, 26 Ağustos 1071'de Anadolu'nun kapılarının açıldığını, 30 Ağustos 1922'de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile de Anadolu'nun Türk milletine ait olduğunun bir kez daha tüm dünyaya ilan edildiğini ifade etti.
     Bu topraklarda doğusu ve batısıyla omuz omuza mücadele edildiğini, yan yana şehit düşüldüğünü vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti:
     "Şehitliklerimiz bize bugün de birlik ve beraberlik mesajı vermektedir. 16-17 yaşındaki bir Diyarbakırlıyla İzmirliyi, Sivaslıyla Edirneliyi buluşturan, yan yana şehit düşüren, koyun koyuna yatıran bu vatan sevdası, bu vatan aşkıdır. Bugün gözleri kapanmış, kalpleri kararmış zihniyet sahiplerine sadece bu örnek yeter. Biz bu coğrafyada birlikte yaşamış, birlikte şehit olmuş, aynı mezarlıklara yan yana gömülmüş bir milletin evlatlarıyız. Bizim coğrafyamızın dünyaya verdiği en büyük mesaj; dil, din, ırk farkı olmaksızın birlikte yaşama mesajı, birlikte yaşama ülküsüdür."
     Milletin, Kurtuluş Savaşı ile kazandığı birlik ve beraberlikle, barış ve huzur ortamını her zaman koruyacağını ve karşılaşacağı güçlükleri yine milli birlik ve beraberlik içinde çözümleyeceğini belirten Yazıcı, mesajında, "Dünya durdukça, bize bırakılan en büyük mirasımız olan birlik ve beraberliğimiz, bu coğrafyada devam edecektir" değerlendirmesinde bulundu.
     Bakan Yazıcı, zaferler ayında, milletin ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ettiğini; başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını ve bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitleri rahmet, şükran ve minnetle andığını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir