30 Ağustos Zafer Bayramı -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Türk kurtuluş mücadelesi,…

  • Yazı boyutu
30 Ağustos Zafer Bayramı
  -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Türk kurtuluş mücadelesi,…

30 Ağustos Zafer Bayramı -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Türk kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki şerefli yerini almıştır"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türk kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki şerefli yerini almıştır" dedi.
     Bakan Yıldız, 30 Ağustos Zafer Bayramı yayımladığı mesajda, bu zaferle milletin, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha gösterdiğini ifade etti.
     Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi:
     "Türk kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki şerefli yerini almıştır. Bu zaferle ortaya çıkan sonuçtan bugün de birliğe, dirliğe, varlığımıza yönelik emeller besleyenlerin ibret ve ders alması gereken mesajlar var. Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, onlara ve emanetlerine layık olmak gayretinde olduğumuzu da bu vesile ile ifade etmek istiyorum.
     Bu ihtişamlı zafer ve ortaya çıkan muazzam eseri Türk insanı asla unutmayacaktır."
    
    
    

Bu haberi 108 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir