3. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı -ATB öncülüğünde, TOBB, ATSO ve BAGEV'in destekleriyle bu…

  • Yazı boyutu
3. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı
  -ATB öncülüğünde, TOBB, ATSO ve BAGEV'in destekleriyle
  bu…

3. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı -ATB öncülüğünde, TOBB, ATSO ve BAGEV'in destekleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenecek fuar, yarın açılacak

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) destekleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı yarın açılacak.
     ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yaptığı yazılı açıklamada, EXPO Center'da yarın başlayacak fuarın 24 Haziran Pazar gününe kadar açık kalacağını belirtti.
     Fuara 71 ilden 250 firmanın katılacağını ifade eden Çandır, fuarda defile, ürün şovları, halk oyunları, dans gösterisi, söyleşi ve seminer gibi etkinliklerin de olacağını, fuar alanının 11.00 ile 21.00 saatleri arasında gezilebileceğini kaydetti.
     Çandır, fuar kapsamında 30 ile ait yöresel kıyafetler defilesi düzenleneceğini, 22 Haziran Cuma günü de TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından "İş Yaşamında Sıra Dışı Kadınların Sırrı" konulu panel gerçekleştirileceğini anlattı.
     Katılımcı illerin çeşitli gösteriler de sunacağını bildiren Çandır, Trabzon Ticaret Borsası tarafından fındık tüketimini artırmak için başlatılan Fındıklı Ekmek Projesi'nin fuarda tanıtılacağını belirtti.
     Antalyalıları fuara davet eden Çandır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Bu fuar aslında kırsal kalkınma anlamında çok önemli bir proje. Türkiye'de 10 bin yıllık Anadolu'nun birikimi olan tüm yörelerimizin ürünlerini ekonomiye kazandırmamız gerekiyor. Fuara katılanlar yörelerine ait ürünleri bulup memleket özlemeni giderebilecek."
    
    
    

Bu haberi 209 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir