3. Uluslararası Ekonomi Konferansı açılış kokteyli -Kokteyle Maliye Bakanı Şimşek de katıldı…

  • Yazı boyutu
3. Uluslararası Ekonomi Konferansı açılış kokteyli
  -Kokteyle Maliye Bakanı Şimşek de katıldı…

3. Uluslararası Ekonomi Konferansı açılış kokteyli -Kokteyle Maliye Bakanı Şimşek de katıldı -Nobel ödüllü iktisatçı Joseph Stiglitz: "(Başbakan Erdoğan'ın 'TL Zone' değerlendirmesi) Ülkeler arasında farklılıklar varsa ortak para birimleri bir işe yaramaz"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Ekonomi Kurumu'nca Çeşme'deki bir otelde, "Borç Dinamikleri, Finansal İstikrarsızlık ve Büyük Durgunluk" temasıyla düzenlenen, "3. Uluslararası Ekonomi Konferansı"nın açılış kokteyline katıldı.
     Kokteylde, Nobel ödüllü iktisatçı Joseph Stiglitz ile sohbet eden Bakan Şimşek, Maya takvimine göre 21 Aralık'ta kopması beklenen kıyamette ayakta kalacağına inanılan iki yerleşim yerinden biri olarak gösterilen Şirince'yi anlattı. İzmir ziyaretinin ilk gününde Şirince ve Meryem Ana'yı ziyaret ettiğini belirten Stiglitz de izlenimlerini paylaştı.
     Kokteylin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Stiglitz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "TL Zone" değerlendirmesine ilişkin, "Ülkeler arasında farklılıklar varsa ortak para birimleri bir işe yaramaz. Dünyadaki durgunluğu ve olumsuz gelişmeleri dikkate alırsak, Türkiye'nin ekonomik performansını oldukça iyi buluyorum" dedi.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir