3. Nesil "Run Flat" lastikleri!

  • Yazı boyutu
3. Nesil "Run Flat" lastikleri!

"Run Flat Tyre" (RFT - Patlak Yol Alan Lastik) teknolojisini ilk kez 1980'li yıllarda geliştiren Bridgestone, 3. Nesil RFT teknolojisinin ilk ürünü olan performans odaklı "Bridgestone POTENZA S001 RFT" yi satışa sundu.


     Brigstone'dan yapılan açıklamaya göre, önceki RFT lastiklerde lastik yumuşaklığının karşısındaki en büyük engel hareket halinde lastikte yaşanan ısı artışıydı. Bridgestone, 3. Nesil RFT ile geliştirdiği Nano Pro-Tech- ve Cooling Fin teknolojileriyle bu problemi çözdü. Bu sayede 3. Nesil Bridgestone RFT lastikleri kullanan otomobil sahipleri de standart lastiklerdeki yumuşaklık ve konforu elde etti.
     Standart lastik kullanıcıları, araçlarında Lastik Basınç İzleme Sistemi (TPMS) ve buna uyumlu jantlar kullanarak kolaylıkla 3. Nesil RFT teknolojisinden faydalanabiliyor. Bridgestone, Potenza S001 RFT ile ebat gamı dahilindeki tüm araçlara RFT teknolojisini sunarak patlak lastik problemine son veriyor.
     RFT lastikler ilk olarak engelli sürücülerin araçlarının lastikleri patlasa bile seyir halinde kalabilmeleri için Bridgestone tarafından tasarlandı ve piyasaya sürüldü. Sosyal sorumluluk bilinciyle yaratılan Bridgestone RFT teknolojili lastikler; delinme, kesilme gibi nedenlerden ötürü lastik havasında azalma meydana geldiğinde aracın geçici olarak yola devam etmesini sağlamak amacıyla tasarlanmış sıra dışı ürünler olarak öne çıkıyor. Güvenlik, çevre ve fonksiyonellik adına kullanıcılarına avantajlar sunan Bridgestone RFT lastikleri, hareket anında yaşanabilecek ani basınç kaybında aracın kontrolden çıkmasını engelliyor. Bridgestone RFT lastikler patlasa bile 80 kilometre hızla en az 80 kilometre boyunca güvenle yol alabiliyor. Bu sayede özellikle otoban tarzı yollarda ve ıssız bölgelerde geceleri zor ve tehlikeli olabilecek lastik değiştirme işlemi ertelenebiliyor. Stepne taşınmayacağı için otomobilde daha çok yer kalıyor ve aracın ağırlığı azalıyor. Bu durum yakıt tasarrufuna olumlu yansıyor.
    
    
    


Bu haberi 326 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir