3. Kurumsal Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu -TKYD Başkanı Muharrem Yılmaz: -"Kurumsal…

  • Yazı boyutu
3. Kurumsal Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu
  -TKYD Başkanı Muharrem Yılmaz: 
  -"Kurumsal…

3. Kurumsal Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu -TKYD Başkanı Muharrem Yılmaz: -"Kurumsal Yönetim Endeksi'nin hayata geçirilmesiyle büyük bir adım atıldı" -Anadolu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: -"(İmralı'daki görüşmeler) Çözüm için herkes elinden gelen her türlü desteği vermeli"

TAV Havalimanları AŞ, 3. Kurumsal Yönetim Ödülleri'nde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın (İMKB) Kurumsal Yönetim Endeksi'nde En Yüksek Nota Sahip Kuruluş Ödülü'nün sahibi oldu.
     Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi'nde bulunan 44 şirket arasında yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren kuruluşlara verilen Kurumsal Yönetim Ödülleri, VI. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi'nde sahiplerine takdim edildi.
     En yüksek nota sahip kuruluş sıralamasında TAV Havalimanları AŞ, birincilik ödülünün sahibi olurken, ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ ikincilik, Tükiye Sınai Kalkınma Bankası AŞ de üçüncülük ödülünü aldı.
     İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi'nde 2012 yılında Notunu En Çok Artıran Kuruluş Ödülü Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret AŞ'ye, Yönetim Kurulu kategorisinde En Yüksek Nota Sahip Kuruluş Ödülü ise TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası AŞ'ye verildi.
     İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Aş (İGDAŞ) da En Yüksek Nota Sahip Halka Açık Olmayan Kuruluş Ödülü'nün sahibi oldu.
     Zirve kapsamında ayrıca TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz tarafından Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş'a, İMKB Başkanı Dr. İbrahim Turhan'a, Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'e, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'ya, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç'a ve Anadolu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'a TKYD Onur Üyeliği Beratı takdim edildi.
    
     -"Kurumsal Yönetim Endeksi'nin hayata geçirilmesi büyük bir adım"-
    
     TKYD Başkanı Yılmaz ödül töreninde yaptığı konuşmada, kurumsal yönetimin ölçülebilir hale gelmesinin önemli olduğunu belirterek, Kurumsal Yönetim Endeksi'nin hayata geçirilmesiyle büyük bir adım atıldığını söyledi.
     Türkiye'de artık kurumsal yönetime önem veren halka açık şirketlerin kurumsal yönetim bakımından kendilerini ölçtürerek piyasa değerlerini gerçekleştirmeye ve maksimize etmeye çalıştıklarını kaydeden Yılmaz, "Bugün bu endekse katılan şirketlerin sayısı 44. Umuyorum ki bütün şirketlerimizi bütün kurumsal yönetim endeksine tabi olur" dedi.
    
     -"(İmralı'daki görüşmeler) Desteğimiz her zaman var"-
    
     Bu arada, Anadolu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, ödül töreninin ardından, basın mensuplarının İmralı'daki görüşmelere ilişkin sorularını yanıtladı.
     Bu sorunun artık mutlaka çözülmesi ve çözüm için de herkesin elinden gelen her türlü desteği vermesi gerektiğini belirten Özilhan, "Artık Türkiye bu kanayan yarasını sarmalı, ekonomisini büyütmeli ve insanlarının mutluluğunu gerçekleştirmek için çaba sarfetmeli. Dolayısıyla desteklemekten başka bir şey elden gelmez. O desteğimiz de her zaman var" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir