3. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünleri Fuarı -AKPM eski Başkanı ve AK Parti Antalya…

  • Yazı boyutu
3. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünleri Fuarı
  -AKPM eski Başkanı ve AK Parti Antalya…

3. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünleri Fuarı -AKPM eski Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Çavuşoğlu: -"Böyle bir fuarı çok iyi tanıtmak ve uluslararası boyutta yapmak lazım ki dünyanın her yerinden Türkiye'ye gelen turistler ülkemizin değerlerini görebilsin"

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) eski Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, 3. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünleri Fuarı ile ilgili olarak, "Böyle bir fuarı çok iyi tanıtmak ve uluslararası boyutta yapmak lazım ki dünyanın her yerinden Türkiye'ye gelen turistler ülkemizin değerlerini görebilsin" dedi.
     Çavuşoğlu, Antalya EXPO Center'da düzenlenen 3. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünleri Fuarı'nı ziyaret etti. Çavuşoğlu, ziyaret sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, fuarla adeta Türkiye'yi dolaşmış gibi olduğunu söyledi.
     Türkiye'nin her bir köşesinden evlerinde ya da küçük atölyelerinde, fabrikalarında üretim yapan vatandaşların fuarda bir araya geldiklerini dile getiren Çavuşoğlu, "Bu fuarla Türkiye'de nelerin olduğunu, nelerin yetiştiğini, ne gibi değerlere sahip olduğumuzu görüyoruz" diye konuştu.
     Fuara gelen tüm ziyaretçilerin ve stant açanların da Türkiye'yi daha yakından tanıma fırsatı bulduklarına işaret eden Çavuşoğlu, bundan dolayı fuarın genişletilip, daha kapsamlı yapılması gerektiğini vurguladı.
     Fuar için daha profesyonel bir organizasyon yapılması, en az bir yıl öncesinden hazırlıkların başlaması gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, "Fikir çok iyi, ama böyle bir fuarı çok daha büyük yapmak lazım. Böyle bir fuarı çok iyi tanıtmak ve uluslararası boyutta yapmak lazım ki dünyanın her yerinden Türkiye'ye gelen turistler ülkemizin değerlerini görebilsin" dedi.
     Turizmin canlı bir döneminde olunduğunu kaydeden Çavuşoğlu, fuarın çok iyi tanıtılarak, Antalya'ya gelen turistlerin büyük bölümünün fuarı ziyaret etmesinin sağlanması gerektiğini bildirdi.
     Türkiye'nin eşsiz güzelliklere, ürünlere sahip olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, bu değerlerin ancak iyi bir tanıtımla dünyaya açılabileceğini söyledi.
     Çavuşoğlu, fuarda stantları gezerek illere özgü ürünler hakkında bilgiler aldı.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir