3. Hediyelik, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı -Fuar kapsamında düzenlenen "Coğrafi İşaretli…

  • Yazı boyutu
3. Hediyelik, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı
  -Fuar kapsamında düzenlenen "Coğrafi İşaretli…

3. Hediyelik, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı -Fuar kapsamında düzenlenen "Coğrafi İşaretli Ürünler Koalisyonu" panelinde, coğrafi işaretli ürünlerin uluslararası boyutta tanıtılması ve korunması gerektiği anlatıldı

3. Hediyelik, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı kapsamında düzenlenen "Coğrafi İşaretli Ürünler Koalisyonu" panelinde coğrafi işaretli ürünlerin uluslararası boyutta tanıtılması ve korunması gerektiği vurgulandı.
     Fuar etkinlikleri kapsamında Antalya EXPO Center'da "Coğrafi İşaretli Ürünler Koalisyonu" adlı panel düzenlendi.
     İsviçre'de bulunan Origin Derneği Yönetim Direktörü Massimo Vittori, panelinde yaptığı konuşmada, Origin Derneği'nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
     Dernek olarak coğrafi işaretleri korumayı, bütün dünyada aynı çatı altında birleştirmeyi amaçlayan bir dernek olduğunu anlatan Vittori, dernek bünyesinde çok sayıda alanında uzman firmanın yer aldığını ve firmaların sık sık bir araya gelerek deneyimlerini birbirlerine aktararak zenginlik oluşturduklarını söyledi.
     Ürünlerin bulunduğu coğrafi özellikleri taşımaları gerektiğine işaret eden Vittori, "Coğrafi işaretli ürünlerin uluslararası boyutta korunması gerekir. Zaman zaman coğrafi işaretle markalar karıştırılmakta, bunun da önüne geçilmeli. Bizim de derneğimiz coğrafi işaretli ürünlerin korunmasını, uluslararası boyutta tanıtılmasını amaçlamakta" diye konuştu.
     Fuarda çok zengin ürün potansiyeli ile karşılaştığını dile getiren Vittori, Türkiye'nin her bir noktasında bulunan ürünleri gördüğünü kaydetti.
    
     -Fuarla coğrafi işaretli ürünler tanıtılıyor-
    
     Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı ile Türkiye genelindeki coğrafi işaretli ürünlerin uluslararası boyutta tanıtılmasının sağlandığını söyledi.
     Çandır, panel öncesi yaptığı konuşmada, fuarın oldukça verimli geçtiğini belirtti. Fuarda Türkiye'nin her ilinden kendine özgü ürünlerinin bulunduğuna işaret eden Çandır, "Bu fuarla coğrafi işaretli ürünlerin uluslararası boyutta tanıtılması sağlanıyor. Kendi ürünlerimizi daha iyi tanıtmamız için çok önemli bir olanak" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir