3 aylık geçici vergi beyannamesi için ek süre -3 aylık geçici vergi beyannamelerinin verilme…

  • Yazı boyutu
3 aylık geçici vergi beyannamesi için ek süre 
  -3 aylık geçici vergi beyannamelerinin verilme…

3 aylık geçici vergi beyannamesi için ek süre -3 aylık geçici vergi beyannamelerinin verilme süresi 18 Şubat 2013 Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı

Gelir İdaresi Başkanlığı, 3 aylık geçici vergi beyannamelerinin verilme süresini 18 Şubat 2013 Pazartesi günü sonuna kadar uzattı.
     Gelir Vergisi Kanunu'nun mükerrer 120 ve Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 32. maddesi hükümlerine göre, geçici vergi beyannameleri ilgili 3 aylık dönemi izleyen ikinci ayın 14. günü akşamına kadar bağlı olunan vergi dairesine verilmesi ve tahakkuk eden vergilerin ödemesinin aynı ayın 17. günü akşamına kadar yapılması gerekiyor.
     Buna göre, Ekim-Aralık/2012 dönemine ait geçici vergi beyannamesinin 14 Şubat 2013 tarihi sonuna kadar verilmesi ve tahakkuk eden verginin Şubat ayının 17. günü sonuna, ödeme süresinin son günü tatil gününe rastlaması nedeniyle de Şubat ayının 18. günü sonuna kadar ödenmesi gerekiyor.
     Ancak mükelleflerin yoğun iş yükü ile ilgili olarak Gelir İdaresi Başkanlığı'na iletilen sorunları nedeniyle, 13 Şubat 2003 tarih ve 86 sıra numaralı Gelir Vergisi Sirküleri ile gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinin 2012 yılı Ekim-Aralık dönemine ilişkin dördüncü 3 aylık geçici vergi beyannamelerinin verilme süresi 18 Şubat 2013 Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.
     Mükellefler beyan ettikleri vergileri de 18 Şubat 2013 Pazartesi günü sonuna kadar ödeyecekler.
    
    
    

Bu haberi 116 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir