29. Ulusal Bilişim Kurultayı -TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kızıltan: -"Kamu kurum ve…

  • Yazı boyutu
29. Ulusal Bilişim Kurultayı
  -TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kızıltan:
  -"Kamu kurum ve…

29. Ulusal Bilişim Kurultayı -TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kızıltan: -"Kamu kurum ve kuruluşları bilişim sektöründe özel sektörle rekabet etmemeli"

Türkiye Bilişim Sanayiciler Derneği (TÜBİSAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Kızıltan, kamu kurum ve kuruluşlarının bilişim sektöründe özel sektörle rekabet etmemesi gerektiğini belirterek, "Bu sektörün gelişimini temin edecek strateji ve politikaları belirlemeli" dedi.
     Ulusal Bilişim Kurultayı'nın 3'üncü gününde, "Atılım için Kamunun Önemi, Kamu Sektörünün BİTS Kullanıcısı Olarak Model Olması" konulu toplantı düzenlendi.
     Kızıltan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, 2023 hedeflerine ulaşmak için katma değeri yüksek teknolojiler üretmesi gerektiğini ifade etti.
     Katma değeri yüksek teknolojilerden, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün gelişmesi için kamu kesimine önemli görevler düştüğünü belirten Kızıltan, "Kamu kurum ve kuruluşları bilişim sektöründe özel sektörle rekabet etmemeli. Bu sektörün gelişimini temin edecek strateji ve politikaları belirlemeli" görüşünü dile getirdi.
     Levent Kızıltan, bilişim sektöründeki kamu ihale sistemine yönelik, ihalede "en ucuzunu alalım" yaklaşımının doğru olmadığını kaydetti.
     Kızıltan, kamu kesiminin söz konusu sektörde özel sektörün dinamizminden yararlanmak istiyorsa, TÜBİTAK ve TÜRKSAT gibi kamu destekli kuruluşların ihalelerde özel sektör şirketleriyle rekabet etmelerinin önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir