"26. Biofach Organik Ürünler Fuarı"na doğru

  • Yazı boyutu
"26. Biofach Organik Ürünler Fuarı"na doğru

Almanya'nın Nürnberg kentinde düzenlenecek fuarda, GAP Bölgesi'nde organik üretim yapan kuruluş ve birlikler ortaklaşa stant açacak

Almanya'nın Nürnberg kentinde düzenlenecek "26. Biofach Organik Ürünler Fuarı"nda, GAP Bölgesi'nde organik üretim yapan kuruluş ve birlikler ortaklaşa stant açacak.
     GAP Bölge Kalkınma İdaresi'nden (BKİ) yapılan açıklamaya göre, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın teknik desteğinde, GAP BKİ tarafından yürütülen "GAP Organik Tarım Küme Projesi" faaliyetleri kapsamında, Nürnberg kentinde 13-16 Şubat 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuara katılım sağlanacak.
     GAP Bölge Kalkınma İdaresi öncülüğünde açılacak stantta, ekolojik normlara uygun üretilen gıda, tekstil, hazır giyim, mobilya ve dekorasyon malzemeleri, kağıt ve kağıt ürünleri, bahçe ürünleri, tarımsal ve hayvansal ürünler, deri ürünleri, takı mücevherat, el işleri, hediyelik eşyalar sergilenilerek bölgenin tanıtımına katkı sağlanacak.
    
     -"Sektör ve trend takip edilecek"-
    
     GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, organik tarım açısından fuarın uluslararası önem taşıdığını belirtti.
     Söz konusu fuarda bu yıl stant açılarak katılım sağlanmasının önemine değinen Karahocagil, şunları kaydetti:
     "GAP Bölgesi'nde üretilen veya işlenen organik ürünlerin uluslararası değer zincirlerine ve pazarlara erişimi için gerekli tanıtım ve görünürlüğün sağlanması, ürün satışı ve pazarlaması konusunda sektörün ve trendin takip edilmesi ve işbirliklerinin kurulması ana hedeflerimizin başında geliyor."
    
    
    


Bu haberi 555 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir