"24. Vergi Haftası" başladı

  • Yazı boyutu
"24. Vergi Haftası" başladı

"24. Vergi Haftası" başladı

Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanan Vergi Haftası'nın 24'üncüsü bugün başladı.
     Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanıyor.
     Bu yıl 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanması planlanan "24. Vergi Haftası" etkinliklerinde, illerinde 2012 yılında verilen beyannamelerde ilk 5'e giren gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine ve diğer mükelleflere yönelik düzenlenecek toplantılarda Vergi Haftası anısına hazırlanmış plaketler verilecek.
     Türkiye genelinde 449 vergi dairesi, ödev ve yükümlülükleri zamanında yerine getiren yaklaşık 6 bin mükellefi hafta boyunca işyerlerinde ziyaret ederek beklenti ve önerilerini paylaşacak.
     Vergi haftası için hazırlanan "Verginle Güvendesin", "Daha Güçlü Bir Türkiye İçin Vergilendirilmiş Kazanç", "Fişsiz kaçak olur, kayıt dışına alet olma", "Fiş almazsak kaçak olur" sloganlarının yer aldığı afişler tüm illerde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve toplu taşıma araçları gibi yerlere asılacak.
     Futbol, basketbol ve voleybol müsabakalarında sporcular tarafından "Verginle Güvendesin" yazılı pankartlarla maçlara çıkılacak.
     Bu haftada 15 ulusal radyoda alışverişlerde fiş almayı teşvik eden reklam spotları yayınlanacak.
     Vergi konulu seminer ve paneller düzenlenecek.
     Yaklaşık 145 bin öğrenci vergi dairelerine davet edilerek veya okullarında ziyaret edilecek, vergi konulu konferanslar verilecek.
     Türkiye genelinde, vergi konusunun işlendiği 24 ildeki ilkokullarda resim, 30 ildeki ortaokullarda şiir, 27 ildeki lise ve dengi okullarda sloganlı afiş veya kompozisyon yarışması düzenlendi. Dereceye giren öğrencilerden birincilere notebook, ikincilere fotoğraf makinesi, üçüncülere ise MP4 Müzik Çalar törenle verilecek.
     Vergi Haftası boyunca Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği çerçevesinde Türkiye genelindeki okullarda öğrencilere vergi bilincini geliştirme eğitimleri verilecek.
     Vergi dairesi çalışanlarının motivasyonunun artırılması için kişisel gelişim seminerleri ve çeşitli sosyal etkinlikler düzenlenecek.
    
    
    

Bu haberi 101 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir