24 Temmuz Basın Bayramı -Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Halkın tarafsız haber alması, olayları…

  • Yazı boyutu
24 Temmuz Basın Bayramı
  -Ekonomi Bakanı Çağlayan:
  -"Halkın tarafsız haber alması, olayları…

24 Temmuz Basın Bayramı -Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Halkın tarafsız haber alması, olayları sorgulaması ve gerektiğinde yönetime ulaşması ve hesap sorması için basınımız, çok önemli bir işlevi yerine getiriyor"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, halkın tarafsız haber alması, olayları sorgulaması ve gerektiğinde yönetime ulaşması ve hesap sorması için basının çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini kaydetti.
     Bakan Çağlayan, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, basından sansürün kaldırılışının 104. yıl dönümünü kutladı.
     Basının, demokrasinin en önemli kurumlarından biri ve vatandaşlar ile yöneticiler arasındaki iletişimin köprüsü olduğunu belirten Çağlayan, açıklamasında şunları kaydetti:
     "Basın mensupları da kamu görevi icra ederek bu köprü görevini yerine getirmek ve vatandaşların doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak için canla başla çalışıyor. Özgür bir basına sahip olmayan toplumların doğru bilgiye ulaşması da mümkün değil. Halkın objektif, tarafsız haber alması, olayları sorgulaması ve gerektiğinde yönetime ulaşması ve hesap sorması için basınımız, çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. Tüm basın çalışanlarımızın bayramlarını kutluyor, aramızdan ayrılmış olan basın mensuplarını da rahmetle anıyorum."
    
    
    

Bu haberi 116 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir