24 Kasım Öğretmenler Günü -TESK Başkanı Palandöken: "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı…

  • Yazı boyutu
24 Kasım Öğretmenler Günü
  -TESK Başkanı Palandöken: 
  "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı…

24 Kasım Öğretmenler Günü -TESK Başkanı Palandöken: "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı hazırlayan öğretmenlerimiz, yarının dünyasını oluşturan baş mimarlardır"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, öğretmenliğin en onurlu mesleklerden biri olduğunu belirterek, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı hazırlayan öğretmenlerimiz, yarının dünyasını oluşturan baş mimarlardır" dedi.
     Palandöken, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, öğretmenlerin gelecek için öneminin altını çizdi.
     "Bizler öğretmenlerimize, annemize babamıza gösterdiğimiz sevgi ve saygıyı göstermeyi öngören kültürle büyüdük" ifadesini kullanan Palandöken, "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" sözünü ilke edindiklerinin altını çizdi.
     Öğretmenliğin en onurlu mesleklerden biri olduğunu ifade eden Palandöken, masajında şu görüşlere yer verdi:
     "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı hazırlayan öğretmenlerimiz, yarının dünyasını oluşturan baş mimarlardır. Öğretmenlerin eserleri, yetişmiş insanlardır. Bu ülkeyi yönetenlerdir, sanatçılardır, bilginlerdir, sporculardır, doktorlardır, işadamlarıdır, işçidir, köylüdür, memurdur. Kısaca, her şeyi şekillendiren temelde öğretmenlerimizin verdiği eğitimdir. Bu anlayış içerisinde Ahilik kültür ve geleneğine sahip Türk esnaf ve sanatkarının çatı kuruluşu olarak, esnaf ve sanatkarlarımızın eğitimleri için her alanda çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Çünkü inanıyoruz ki, insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Bu duygu ve düşüncelerle, kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, eğitim camiamıza şükran ve saygılarımı sunuyorum."
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir