24 Kasım Öğretmenler Günü

  • Yazı boyutu
24 Kasım Öğretmenler Günü

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Hisarcıklıoğlu:"Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, yarının dünyasını oluşturan mimarlardır"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, öğretmenliğin yeryüzünün en onurlu mesleklerinden birisi olduğunu belirterek, "Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, yarının dünyasını oluşturan mimarlardır" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk kültüründe, öğretmenlere, anne, babaya sevgi ve saygı göstermenin bulunduğunu kaydetti.
     "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" sözünü şiar edindiklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, milletleri kurtaranın, geleceğe hazırlayanın öğretmenler olduğunu duyarak, inanarak yaşadıklarını belirtti.
     Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
     "Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, yarının dünyasını oluşturan mimarlardır. Bir öğretmen nasılsa, sınıfının da öyle olduğunu düşündük, çocuklara nasıl tesir ettiklerini anladık ve onları önemsedik. Doğrusu ne biz haksız çıktık ne de bu konuda derin sözler ifade eden alimler. Şunu gördük ki öğretmenlerin eserleri, yetişmiş insanlardır. Bu ülkeyi yönetenlerdir, sanatçılardır, bilginlerdir, sporculardır, işadamlarıdır, işçidir, köylüdür, memurdur. Kısaca, her şeyi şekillendiren temelde öğretmenlerimizin verdiği eğitimdir. Bu anlayış içerisinde Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olarak, 2004-2005 döneminde eğitim öğretime başlamak üzere TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ni kurduk. Geleceğin liderlerini, yöneticilerini, topluma yön verecek isimleri yetiştirmenin derdine düştük.
     Bu çabalar sonuç vermeye başladı ve mezunlarımız bizleri gururlandıran başarılara imza atmaya başladılar bile. Ayrıca, Türkiye'nin her tarafındaki 365 oda ve borsamızla işbirliği halinde eğitim yardımlarımıza devam ediyoruz. Gücümüz yettiğince her bölgemize okullar inşa ederek, iş dünyasının eğitim konusundaki misyonunu yerine getirmeye çalışıyoruz.
     Çünkü inanıyoruz ki, insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Ve bundan da daha faydalı bir iş yok yeryüzünde. Bu duygu ve düşüncelerle, kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, eğitim camiamıza şükran ve saygılarımı sunuyorum."
    
    
    


Bu haberi 480 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir