23'üncü Zuchex Fuarı açıldı -Züchex Uluslararası Züccaciye & Hediyelik Eşya ve Elektrikli Ev…

  • Yazı boyutu
23'üncü Zuchex Fuarı açıldı
  -Züchex Uluslararası Züccaciye & Hediyelik Eşya ve 
  Elektrikli Ev…

23'üncü Zuchex Fuarı açıldı -Züchex Uluslararası Züccaciye & Hediyelik Eşya ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı, 23. kez kapılarını açtı

23'üncü Züchex Uluslararası Züccaciye & Hediyelik Eşya ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı bugün Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı.
     Açılışta Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fuarı düzenleyen Life Medya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tıraş, İMMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki ve Zücder Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Erdoğan hazır bulundu.
     Yapılan açıklamaya göre, Züccaciye ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı imalatçı, ihracatçı, ithalatçı ve distribütörler, zincir mağazalar, toptancılar ve perakendecileri bir araya getiren fuar, bu sene yaklaşık 100 bin metrekare alanda gerçekleşiyor.
     Avrupa'nın 3'üncü dünyanın 4'üncü büyük fuarı Züchex, bu yıl da Ortadoğu'dan Balkanlar'a, Avrupa'dan Güney Afrika'ya, Rusya'dan Türki Cumhuriyetlere kadar tüm dünya ülkelerinin buluştuğu uluslararası bir ticari platform oluşturuyor.
     Zuchex'in ilk gününde katılımcı firmalar, ziyaretçileri, yeni teknoloji ürünler, ünlü aşçıların mutfak performansları ve birbirinden ilginç aktivitelerle karşıladı ve fuarın ilk günü birbirinden renkli aktivitelere sahne oldu. Katılımcı firmalar kafasında tava taşıyan hosteslerden, yerel kıyafetleriyle dondurma dağıtan kişilere kadar ilginç şovlar sergiledi.
     Züchex'te ilk defa görücü karşısına çıkan yeni teknoloji ürünleri, mode dizaynıyla dikkat çeken mutfak tasarımları da ziyaretçilerin ilgisini çekti.
     Geçtiğimiz yıl 32 bin kişinin ziyaret ettiği fuara bu yıl Azerbaycan, BAE, Cezayir, Gana, Gürcistan, İran, Hırvatistan, Kazakistan, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Polonya, Suudi Arabistan, Şili, Rusya Federasyonu, Umman, Ürdün, Tunus ve Yunanistan-dan gelecek olan alım heyetleri iştirakiyle 60 bin ziyaretçi bekleniyor.
    
     -Züchex'e Ekonomi Bakanlığı'ndan destek-
    
     Yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 700 firmanın katıldığı Züchex'e, ihracatın artması ve ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi amacıyla çeşitli araştırmalarda bulunan Ekonomi Bakanlığı'ndan da destek geldi. Türk ekonomisine 2 milyar dolarlık katkı sağladığı belirtilen fuara Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) desteği ve İhracatçılar Birlikleri (İMMİB) ile toplam 22 ülkeden kurum ve kuruluş temsilcileri, firma yetkilileri, alım heyetleri iştirak edecek.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir