23. Dünya Enerji Kongresi -Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi: -"2016 yılında…

  • Yazı boyutu
23. Dünya Enerji Kongresi 
  -Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi: 
  -"2016 yılında…

23. Dünya Enerji Kongresi -Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi: -"2016 yılında İstanbul'da düzenlenecek 23. Dünya Enerji Kongresi'nin hazırlık çalışmalarına şimdiden başlanılması zorunludur"

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi, 2016 yılında İstanbul'da düzenlenecek 23. Dünya Enerji Kongresi'nin hazırlık çalışmalarına şimdiden başlanılmasının zorunlu olduğunu bildirdi.
     Komite'den yapılan açıklamada, halen dünya nüfusunun dörtte birine yakın bölümünün elektrikten yoksun bulunduğu, ayrıca enerji talebinin artış göstermeye devam ettiği belirtildi.
     Enerjinin uluslararası ilişkilerdeki rolü ve ülkelerin sosyal ve ekonomik kalkınmasındaki etkisi dikkate alındığında, çok büyük sorunların mevcut olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Bu konuların uluslararası bir platformda ele alınarak müzakere edilmesi, çözüm önerilerinin tartışılması, dünyanın geleceği için büyük önem taşımaktadır. Böyle bir platform, bu amaçla düzenlenen bir kongrede oluşabilmektedir. 2016 yılında İstanbul'da düzenlenecek 23. Dünya Enerji Kongresi, enerjinin önemi nedeniyle dünya için önemli bir etkinlik olacaktır. Dünyanın değişik kentlerinde her üç yılda bir düzenlenen bu kongreye, katılımcılar açısından bakıldığında, Birleşmiş Milletler Genel Sekteteri, IMF, WTO gibi kuruluşların başkanları, değişik ülkelerin enerji bakanları ve önde gelen politikacılar, büyük şirketlerin CEO'ları, ilim adamları, enerji sektörü uzmanları ve yazarlarının konuşmalar ve sunumlar yaptıkları görülmektedir. Yaklaşık 6 bin 500-7 bin kişinin katılım ücreti ödeyerek katıldığı bu Kongre, uluslararası alanda enerji sektöründe makine, türbin-jeneratör ve diğer teçhizatı üreten firmaların sergilerinden oluşan bir büyük enerji fuarı ile de desteklenmektedir."
    
     -Kongrenin İstanbul'a ekonomik katkısı da önemli-
    
     Kongrenin düzenleneceği İstanbul'un ekonomisine beklenen katkısına vurgu yapılan açıklamada, İstanbul'da yaklaşık 6 bin 500-7 bin katılımcı ile eş ve arkadaşlarının, yine yaklaşık bir hafta süreyle kalacak olmasının, oteller, diğer turistik ve ticari birimler için önemli gelir sağlanması anlamını taşıdığına işaret edildi.
     Bu nedenle 23. Dünya Enerji 2016-İstanbul Kongresi hazırlık çalışmalarına şimdiden başlanılması, 2016'da başarılı olabilmek için yapılması gerekenlerin belirlenmesinin zorunluluğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Adı geçen kongrenin İstanbul'da yapılabilmesini sağlamak amacıyla uluslararası alanda girişilmiş olan yarışmayı kazanmak için verilen emek önemsenmeli, kongrenin enerji olimpiyatları gibi görülerek başarılı bir şekilde düzenlenmesi, Türkiye enerji sektörünün tüm kurum ve kuruluşları için çok önemli bir prestij hedefi olmalıdır."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir