"(2023 Hedefleri) Bu devasa hedeflere birbirimizi kucaklayıp sımsıkı kenetlenerek, birlik…

  • Yazı boyutu
"(2023 Hedefleri) Bu devasa hedeflere birbirimizi 
  kucaklayıp sımsıkı kenetlenerek, birlik…

"(2023 Hedefleri) Bu devasa hedeflere birbirimizi kucaklayıp sımsıkı kenetlenerek, birlik beraberlik ve barış içerisinde çok daha kısa vadede ulaşabiliriz" -"Barış sürecini devleti değil bireyi koruyan özgürlükçü bir anayasa ile taçlandırabiliriz"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kürt sorununun çözümü konusunda son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği açıklamada 2023 hedeflerine atıfta bulunarak "Bu devasa hedeflere birbirimizi kucaklayıp sımsıkı kenetlenerek, birlik beraberlik ve barış içerisinde çok daha kısa vadede ulaşabiliriz" dedi.
     Açıklamasında, Türkiye'nin artık kardeşliğin güçlendiği ve terör belasının ortadan kalktığı günler görmeyi hak ettiğini vurgulayan TİM Başkanı Büyükekşi şunları dile getirdi:
     "Türkiye, son on yılda gerçekleştirdiği ekonomik ve demokratik reformlarla tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. 74 milyonluk genç ve dinamik nüfusu, kişi başına 10 bin doları aşan milli geliri, 800 milyar dolara ulaşan GSYH'sı ve 152 milyar dolara ulaşarak rekorlar kıran ihracatı ile parmakla gösterilen saygın bir ülke konumuna ulaştı.
     Ekonomik ve siyasi istikrar sayesinde büyük başarılara imza Türkiye için artık bir olmanın, kucaklaşmanın yeni başarılar için kenetlenmenin zamanıdır. Bu çerçevede son günlerde barış için atılan adımları ve bu konuda gösterilen kararlılığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak tüm kalbimizle desteklediğimizi ifade etmek istiyoruz."
    
     -"Farklı etnik yapısı Türkiye'nin kaybı değil kazancıdır"-
    
     Türkiye'de artık masum insanların, gencecik fidanların boş yere hayatlarını kaybettiği tabloyu geride bırakmasının zamanının geldiğini ifade eden Büyükekşi şöyle devam etti:
     "Türkiye bunu geride bırakacak güce de sahiptir. Farklı etnik yapısı Türkiye'nin kaybı değil kazancıdır, zenginliğidir. Türkiye'nin dinamizmidir. İşte bu yüzden geçtiğimiz yıl Muş'tan Van'a, Şanlıurfa'dan Diyarbakır'a uçaklar dolusu iş adamıyla birlikte yatırım için özel seferler düzenledik.
     İşte bu yüzden 1 Eylül 2012'de Karabük'te yaptığımız konuşmada 'Teröre inat birlik, teröre inat üretim, teröre inat yatırım için kararlıyız. Ülkemizin 81 ilini terörle, kanla değil, kardeşlikle, yatırımla, ihracatla anacağız. Bu konuda kararlıyız' dedik. Artık terörün yoksullaştırdığı Hakkariler yerine, ekonomisi kalkınmış, halkı huzur ve refah ve barış içinde yaşayan Hakkariler görmek istiyoruz.
     Bugün, geldiğimiz noktada umudumuzun daha da arttığını ifade etmek istiyoruz. 2023 yılı için devasa hedefler koyduk. Bu hedeflere, birbirimizi kucaklayarak, sımsıkı sarılarak, birbirimize kenetlenerek, birlik beraberlik ve barış içerisinde çok daha kısa vadede ulaşabiliriz."
     TİM Başkanı Büyükekşi, barış sürecinin, tüm toplumu kucaklayan, ülkede yaşayan herkesin, bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyacağı, devleti değil bireyi koruyan, ekonominin, girişimciliğin önünü açan sivil ve özgürlükçü bir anayasa ile taçlandırılabileceğini vurguladı.
     Terörle mücadele yerine ekonomiye kaynak ayıran bir Türkiye'nin, dünyanın 10. büyük ekonomisi olması için 2023 yılını beklemesine dahi gerek kalmayacağını düşündüklerinin altını çizen Büyükekşi, "Terörden, şiddetten arınmış bir Türkiye'nin; bölgesinde lider, dünyada da güçlü bir merkez ülke olma yolunda hızla ilerleyeceği görüşündeyiz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir