2013 yılı akreditasyon kullanım ücreti belirlendi -Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite…

  • Yazı boyutu
2013 yılı akreditasyon kullanım ücreti belirlendi
  -Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite…

2013 yılı akreditasyon kullanım ücreti belirlendi -Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilen tüm kuruluşlar, 2013 yılı içinde elde ettikleri brüt gelirlerinin binde 6'sını akreditasyon payı olarak ödeyecek

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilen tüm kuruluşlar, 2013 yılı içinde elde ettikleri brüt gelirlerinin binde 6'sını akreditasyon payı olarak ödeyecek.
     Türk Akreditasyon Kurumu'nca hazırlanan "Türk Akreditasyon Kurumu'nca Uygulanacak Akreditasyon Kullanım Ücreti/Payına İlişkin Tebliğ (TÜRKAK: 2013/1)" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Tebliğle, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilen kuruluşların 2013 yılı için ödeyecekleri akreditasyon kullanım ücreti veya payları belirlendi ve bunların ödenmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.
     Buna göre, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilen tüm kuruluşlar, akredite oldukları kapsamlarda yürüttükleri faaliyetleri dolayısıyla 2013 yılı içinde elde ettikleri brüt gelirlerinin binde 6'sını akreditasyon payı olarak Türk Akreditasyon Kurumu'na ödemekle yükümlü olacak. Bu kuruluşlar, kendilerine gönderilecek beyan formunu kullanarak akredite oldukları kapsamlarda yürüttükleri faaliyetlerden 2013 yılı içinde elde ettikleri brüt gelirlerin toplamını (akredite kuruluşların devlete ödediği vergi, kesinti dahil), bunun binde 6'sı oranında akreditasyon kullanım payını hesaplayacak ve bu meblağa yüzde 18 KDV ilave edecekler.
     Akredite kuruluşların beyan ettikleri bu paylar, (KDV eklenmek suretiyle) izleyen yılın Nisan ayı sonuna kadar Türk Akreditasyon Kurumu'nun bildireceği banka hesap numaralarına ödenecek.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir