2013'te Android'i ciddi siber tehditler bekliyor

  • Yazı boyutu
2013'te Android'i ciddi siber tehditler bekliyor

2013'te Android'i ciddi siber tehditler bekliyor

TrendLabs EMEA Bölge Müdürü David Kopp, 2013 yılı boyunca en ciddi tehditlerin, yüksek risk barındıran Android uygulamaları olacağını kaydetti.
     Kopp, siber tehditlere ilişkin toplantıda, farklı platformlar, işletim sistemleri ve güvenlik modelleri nedeniyle korunmakta daha da zorlanılacağını anlattı.
     Trend Micro'nun yayımladığı rapora da değinen Kopp, Android, bulut ve dijital yaşam cihazlarını tehdit eden saldırıların, 2013 yılında hiç olmadığı kadar karmaşık hale geleceğini kaydetti.
     Raporda, tehditler şöyle sıralandı:
     "2013 yılı boyunca en ciddi tehditler zararlı ve yüksek risk barındıran Android uygulamaları olacak. Trend Micro öngörülerine göre, 2012 sonunda 350 bini bulan Android tehditleri, 2013 yılında 1 milyona ulaşacak.
     Geleneksel zararlı PC yazılımları, gelecek yıl az da olsa arka planda kalacakken, yerlerini Android işletim sistemiyle çalışan cihazlara gerçekleştirilecek saldırılara bırakacak. Son dönemde sayısı hızla artan akıllı televizyonlar ve diğer dijital ev eşyaları yeni tehdit alanları yaratacak."
    
    
    

Bu haberi 72 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir