2012 yılının "Eurostar"ları Ghosn ve Ancelin oldu

  • Yazı boyutu
2012 yılının "Eurostar"ları Ghosn ve Ancelin oldu

2012 yılının "Eurostar"ları Ghosn ve Ancelin oldu

Automotive News Europe dergisi, Renault-Nissan İttifakı'nın Başkanı Carlos Ghosn ile Avrasya Başkanı ve Renault Rusya Genel Müdürü Bruno Ancelin'e Eurostar ödülü verdi.
     Renault açıklamasına göre, Avro Bölgesi'nde satışlar düşerken, hızlı büyüme gösteren uluslararası pazarlarda uyguladığı başarılı büyüme stratejisi nedeniyle Carlos Ghosn "Grup CEO"su ödülünü aldı.
     Bir önceki yıl yüzde 37 olan, 2011 yılında Renault Grubu'nun satışlarının yüzde 43'ü Avrupa dışındaki pazarlardan geliyordu. Automotive News Europe dergisi 2011 yılında Nissan'ın Avrupa'da rekor satışlar kaydettiğini, İttifak ortaklarının süratle büyüyen Rus pazarındaki konumlarını güçlendirdiğini ve Avrupa-da elektrik motorlu araçlarda lider olduklarını kaydetti.
     Carlos Ghosn, ödüle ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Eurostar ödülünü almaktan mutluluk duyuyorum. Gelecek yıllarda Avrupa'nın zorlu sınavlardan geçmesi gerekecektir, fakat ben yine de bu kıtanın yenilikçi kalacağına, büyüme ve refah yolunu yeniden bulmak için gereğini yapacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.
     Bruno Ancelin ise LADA otomobillerinin üreticisi AVTOVAZ ile kurulan ortaklıkta oynadığı rol nedeniyle "Büyüyen Pazar Yöneticisi" ödülünü kazandı.
     Renault, mayıs ayında Renault-Nissan İttifakı'na Rusya'nın en büyük üreticisi AVTOVAZ'da dolaylı çoğunluk kazandıracak ortak bir şirket kurmak için Nissan ve Russian Technologies ile bir mutabakat protokolü imzaladı.
     Renault-Nissan İttifakı ve AVTOVAZ, 2015 yılına kadar Rusya'da yeni araç pazarından yüzde 40 pay almayı hedefliyor.
     Bruno Ancelin, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Her şeyden önce bütün Avrasya ve Rusya ekibi adına bu ödülü almaktan çok mutluyum, çünkü bu ekip olmasaydı hiçbir şey mümkün olmazdı. Aynı zamanda bu vesileyle bizden uzmanlıklarını ve desteklerini esirgemeyen şirketin bütün direktörlüklerine, bölgeyi şirketin en önemli büyüme vektörlerinden biri yapan Moskova'da ve AVTOVAZ'da tüm çalışanlara teşekkür etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir