2012 yılı ihracat rakamları -Düzce TSO Başkanı Büyük: "Rakamların bu derece yüksek olmasının…

  • Yazı boyutu
2012 yılı ihracat rakamları 
  -Düzce TSO Başkanı Büyük: 
  "Rakamların bu derece yüksek olmasının…

2012 yılı ihracat rakamları -Düzce TSO Başkanı Büyük: "Rakamların bu derece yüksek olmasının sebebi, sanayicimizin pazarı geniş tutmasıdır

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Metin Büyük, 2012 yılı ihracat rakamlarına ilişkin, "Rakamların bu derece yüksek olmasının sebebi, sanayicimizin pazarı geniş tutmasıdır" dedi.
     Büyük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yılki ihracatta rekor kırıldığını vurgulayarak, sanayicilerin son yıllardaki performansından mutlu olduklarını söyledi.
     Avrupa'daki daralmaya rağmen Türkiye'nin ihracatının sürekli yükseldiğini anlatan Büyük, "Son 10 yıldır sürekli yükselişteyiz. Rakamların bu derece yüksek olmasının sebebi, sanayicimizin pazarı geniş tutmasıdır" ifadesini kullandı.
     Büyük, sanayicilerin sadece yurt içine mal satmakla bir yere varılamayacağını gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:
     "İhracat eskisi gibi bilinmeyen bir mesele değil. Mühim olan kalitenin yanında uygun ihracat yapabilmek. Biz bu konuda Avrupa'dan avantajlı durumdayız. Düzce'de boru, tekstil ve otomotiv sektörü ilk 3 içerisinde yer alıyor."
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir