"2012 yılı Avrupa Girişimcilik Ödülleri" -Denizli Belediyesi'nin "Engelliler Çalışıyor Projesi"…

  • Yazı boyutu
"2012 yılı Avrupa Girişimcilik Ödülleri"
  -Denizli Belediyesi'nin "Engelliler Çalışıyor Projesi"…

"2012 yılı Avrupa Girişimcilik Ödülleri" -Denizli Belediyesi'nin "Engelliler Çalışıyor Projesi" "Avrupa Girişimcilik Teşvik Ödülleri 2012" deki sorumlu girişimcilik kategorisinde Avrupa birincisi oldu

"Avrupa Girişimcilik Teşvik Ödülleri 2012" için Türkiye'den aday gösterilen Denizli Belediyesi'nin "Engelliler Çalışıyor Projesi"nin, sorumlu girişimcilik kategorisinde Avrupa birincisi olduğu bildirildi.
     Denizli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa Komisyonu'nun sponsorluğunda 2006'dan itibaren verilmekte olan ve girişimciliğin Avrupa çapında kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ve teşvikiyle geliştirilmesi amacıyla düzenlenen "2012 yılı Avrupa Girişimcilik Ödülleri" açıklandı. Bu yıl 30 ülkeden 402 projenin katıldığı yarışmada, Denizli Belediyesi'nin "Engelliler Çalışıyor Projesi" 12 projenin yer aldığı finalde birincilik elde etti.
     Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Avrupa Girişimcilik Teşvik Ödülleri 2012" için projelerinin aday gösterilmesinin ve ödül almasının kendilerini mutlu ettiğini kaydetti. Zolan, Denizli Belediyesi'nin uyguladığı bir projenin finale kalması ve Türkiye'ye ödül getirmesinin Denizli için önemli olduğu görüşünü ifade ederek "Son yıllarda Denizli Belediyesi uyguladığı projelerle Türkiye'de adı en çok telaffuz edilen yerel yönetim oldu. Denizli'ye 'En Çevreci Belediye', 'En Sağlıklı Şehir', 'En Temiz Kent' unvanları gibi önemli ilkleri yaşattık" dedi.
     Belediye hizmetlerinin sadece yol, su, kanalizasyon, temizlik ve kaldırım işinden ibaret olmadığını göstermek adına bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini belirten Zolan, şunları ifade etti:
     "Denizli Belediyesi tarafından başarıyla yürütülen "Engelliler Çalışıyor Projesi", fiziksel engelli vatandaşlarımızın istihdam ve iş piyasasına katılımını sağlarken, oluşturduğu işbirliği yapısı ile Denizli'nin iş gücü ihtiyacını da destekledi. Bu bakımdan projemiz, değerlendirme jürisi tarafından 'Sorumlu Girişimcilik Kategorisi'nde ödül aldı. Engellilerin önünden engelleri kaldırmak adına yaptıklarımız arasında en önemsediğim uygulamaların başında gelen bu projenin Türkiye çapında 14 proje içinden ülkemiz adına yarışmaya katılması ve finalde 12 proje arasından birinci çıkması büyük keyif. Denizli Belediyesi'nin bu önemli sosyal sorumluluk projesinin, ödüle layık görülmesi bizim iyi işler yaptığımızın bir göstergesi."
    
     -Engelliler Çalışıyor Projesi -
    
     Hollanda ve Türkiye'den 16 kurumun ortaklığında yürütülen ve engellilerin iş piyasasına katılımını amaçlayan Engelliler Çalışıyor Projesi, 2007 yılı haziran ayında imzalandı. 700 bin Avro bütçesi olan proje üç yıl boyunca Denizli Belediyesi ve Workability Europe yönetiminde Denizli'de uygulandı. Pilot proje kapsamında toplam 10 bin 674 engelli kayıt edilirken, 194 engelli mesleki eğitim alanında eğitim aldı, 65 engellinin istihdamı sağlandı.
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir