2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Ülkemizde…

  • Yazı boyutu
2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı
  -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:
  -"Ülkemizde…

2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Ülkemizde kooperatiflerle ilgili algı iyi değil ama yapılacak etkinlik ve hizmetlerle kooperatifleri daha güvenli, daha etkin hale getirmeyi hedefliyoruz"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Bazı uygulamalar nedeniyle ülkemizde kooperatiflerle ilgili algı çok iyi değil ama bu yıl yapılacak etkinlik ve hizmetlerle kooperatif yapılarını daha güvenli, daha etkin hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
     Bakan Yazıcı, "2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı" temalı Milli Piyango biletlerinin tanıtımı dolayısıyla Bakanlıkta düzenlenen toplantıda, Birleşmiş Milletler tarafından 2012 yılının Kooperatifler Yılı olarak ilan edildiğini anımsattı.
     Türkiye'de, kooperatif farkındalığını artırmayı hedefleyen Eylem Planı çerçevesinde Bakanlıklar ve kooperatif üst kuruluşlarının sorumluluğunda 44 faaliyetin hazırlandığını bildiren Yazıcı, bu faaliyetlerden birinin de 1 Temmuz'da satışa çıkan ve 9 Temmuz'da çekilişi yapılacak Milli Piyango biletleri olduğunu söyledi.
     Türkiye'nin kooperatif sayısı bakımından dünya ortalamasının bir hayli üzerinde olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Türkiye'de yüzde 10 üzerinde kooperatifleşme var. Bazı uygulamalar nedeniyle ülkemizde kooperatiflerle ilgili algı çok iyi değil ama bu yıl yapılacak etkinlik ve hizmetlerle kooperatif yapılarını daha güvenli, daha etkin hale getirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
     Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer de bu etkinliği kurumsal ve toplumsal bir sosyal sorumluluğun parçası olarak gördüklerini belirterek, 2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı temalı biletten 1 milyon 600 bin adet bastırdıklarını kaydetti.
     Konuşmaların ardından, Bakan Yazıcı ve Biçer, Kooperatifler Yılı için hazırlanan biletlerin tanıtımını yaptı. Yazıcı, etkinlik kapsamında hatıra pulu da bastırıldığını söyledi.
    
    
    

Bu haberi 121 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir