"2012 Kooperatifçilik Yılı" -Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, bu yıla özel ve sınırlı sayıda…

  • Yazı boyutu
"2012 Kooperatifçilik Yılı"
  -Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, bu yıla özel ve
  sınırlı sayıda…

"2012 Kooperatifçilik Yılı" -Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, bu yıla özel ve sınırlı sayıda zeytinyağı üretti

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, sınırlı sayıda, "2012 Kooperatifçilik Yılı" özel üretim zeytinyağları üretti.
     Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, dünya geneline yayılan küresel krizlerin, kooperatifleri bir kez daha gündemin odağına taşıdığı savunuldu.
     Kooperatiflerin ekonomik kalkınmanın anahtarı olmaktan öte demokrasinin yaygınlaşmasında da kilit görevi gördüğü ileri sürülen açıklamada, 89 ülkede 1 milyar kişinin kooperatif hareketi içinde bulunduğu vurgulandı.
     Türkiye'de kooperatiflerin ağırlıklı olarak tarım sektöründe bulunduğu bildirilen açıklamada, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un 4 Temmuz 2009'da 2012 yılını "Dünya Kooperatifçilik Yılı" ilan ettiği hatırlatıldı.
     Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
     "BM'nin ilan ettiği bu yılda Türkiye'de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Kooperatifler Birliği ve kooperatiflerle ortak etkinlikler yürütme kararı aldı. Önümüzdeki aylarda yoğunlaşacak bu etkinliklere Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği olarak bir katkı da biz koyduk. Kooperatifçiliğin gelişmesi adına birliğimizin geçmiş yıllardan bu yana yaptığı uygulamaları bu yıl daha anlamlı boyutlara taşıdık. Birlik olarak 2012 Uluslararası Kooperatifçilik yılını 'Kooperatifler insana öncelik verir' sloganıyla kutluyoruz.
     Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, kooperatifçilik adına atılan bu anlamlı adımı somutlaştırmak amacıyla, bu yıla özel sınırlı sayıda "2012 Kooperatifçilik Yılı" özel üretim zeytinyağlarını üretti."
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir