"2012 İhracatın Yıldızları Ödülleri" -İMMİB'in 2012 yılı ihracatında en çok paya sahip olan…

  • Yazı boyutu
"2012 İhracatın Yıldızları Ödülleri"
  -İMMİB'in 2012 yılı ihracatında en çok paya sahip olan…

"2012 İhracatın Yıldızları Ödülleri" -İMMİB'in 2012 yılı ihracatında en çok paya sahip olan şirketlere verdiği ödüller kapsamında, 44 kategoride toplam 132 ödül sahibini buldu

Altı birliği bünyesinde barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri'nin (İMMİB) düzenlediği "2012 İhracatın Yıldızları Ödülleri"nde, 44 kategoride toplam 132 ödül sahiplerini buldu.
     Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin katılımıyla bu yıl 6'ıncısı gerçekleştirilen ödül töreninde, Türkiye'nin 2012 yılında gerçekleştirdiği 151,9 milyar dolarlık ihracatında en çok paya sahip şirketlere toplam 132 ödül verildi.
     Tören kapsamında, İMMİB çatısı altında yer alan, İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği, Çelik İhracatçıları Birliği, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği ve Mücevher İhracatçıları Birliği'nin alt sektörlerinde faaliyet gösteren ve en yüksek ihracatı yapan ilk üç şirket ihracatın yıldızı olarak ödül almaya hak kazandı.
     İMMİB Koordinatör Başkanı Ayhan Güner, Türkiye'nin 2023 hedefi olan 500 milyar dolarlık ihracatın 150 milyar dolarlık bölümünü yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu hedefimizi gerçekleştirdiğimizde bugün Türkiye'nin toplam ihracat rakamına altı ihracatçı birliğini temsil eden İMMİB olarak ulaşmış olacağız" dedi.
    
     -Ödüller-
    
     Tören kapsamında ödül alan firmalar şöyle sıralandı:
     "İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği'nden, Vestel, Arçelik, Nexans Türkiye, Alstom Grid Enerji Endüstrisi, CVS Makine, Çelik İhracatçıları Birliği'nden, HABAŞ Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi, Çolakoğlu Dış Ticaret, Borusan Mannesmann Boru, Mescier Demir Çelik, Çolakoğlu Dış Ticaret, Çimtaş Çelik İmalat, Çetin Cıvata, Lord Metal, Gedik Kaynak Sanayi, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nden, Botaş Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş, Korozo Ambalaj, Polimer Kauçuk, Evyap, Erkul Kozmetik, Eti Maden İşletmeleri, Genfar İlaç ve Gıda, Gizem Frit Pazarlama, Sandoz İlaç Sanayi, Gemlik Gübre Sanayi, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği'nden Arçelik, Demisaş Döküm Emaye Mamülleri, Korkmaz Dış Ticaret, Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi, Kibar Dış Ticaret, Kale Kalıp Kilit ve Sanayi, Termo Teknik Ticaret ve Sanayi, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği ve Mücevher İhracatçıları Birliği'nden Eti Maden İşletmeleri, Ekin Maden Ticaret, Alfa Mermer Sanayi, Yıldırım Dış Ticaret, Altınbaş Kuyumculuk, Akgün Kuyumculuk, Osmanlı Takı Kuyumculuk, Med-Art Sağlık Hizmetleri ve Kuyumculuk."
     İMMİB En Fazla İhracat Gerçekleştiren Müteahhit Firmalar kategorisinde birinci Polimeks İnşaat olurken, İMMİB Geneli kategorisinde birincilik ödülü Vestel'in, ikincilik ödülü Arçelik'in, üçüncülük ödülü de İçdaş Çelik Enerji'nin oldu.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir