"20. Ulusal Kalite Başarı Ödülleri" -İşletmeler kategorisinde Boytaş, İstikbal ve Petkim, Kamu…

  • Yazı boyutu
"20. Ulusal Kalite Başarı Ödülleri"
  -İşletmeler kategorisinde Boytaş, İstikbal ve Petkim, 
  Kamu…

"20. Ulusal Kalite Başarı Ödülleri" -İşletmeler kategorisinde Boytaş, İstikbal ve Petkim, Kamu Yönetimi ve Hizmetleri kategorisinde Şanlıurfa ve Tarsus belediyeleri ödül kazandı

"20. Ulusal Kalite Başarı Ödülleri", İşletmeler kategorisinde Boytaş, İstikbal ve Petkim, Kamu Yönetimi ve Hizmetleri kategorisinde ise Şanlıurfa ve Tarsus belediyelerine verildi.
     Yapılan açıklamaya göre, Ulusal Kalite Ödülleri, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) tarafından Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen törenle sahiplerine dağıtıldı.
     Törende, Büyük Ölçekli İşletmeler Kategorisi'nde Petkim Petrokimya, Büyük Ölçekli İşletmelerin Operasyonel Birim Kategorisi'nde Boytaş ve İstikbal, Kamu Yönetimi ve Hizmetleri Kategorisi'nde ise Şanlıurfa Belediyesi ve Tarsus Belediyesi Ulusal Kalite Başarı Ödülleri'nin sahibi oldu.
     Ödül sürecinde 5'i işletme, 5'i de kamu kurumu olmak üzere 10 başvurunun yapıldığı Ulusal Kalite Ödülü'nde 9 katılımcı finale kaldı. 108 değerlendiricinin çalışmaları neticesinde sonuca ulaşılan Ulusal Kalite Ödülü'nde, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nin başkanlığında 7 jüri üyesi görev aldı.
     Bu arada, Kalite Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Durman, Ulusal Kalite Ödülleri'nin, kalite alanında Türkiye'nin en büyük ve itibarlı kalite etkinliği olduğunu belirtti.
     Durman, işletme ve kamu kurumlarının başvurularının birlikte değerlendirildiğini ve değerlendirmede referans alınan EFQM Mükemmellik Modeli'ndeki tanım ve kavramların güncellendiğini de ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir