"20. Paris Texworld Kumaş Fuarı" -UTİB, fuara 89 firma ile katılım sağlıyor -UTİB Başkanı…

  • Yazı boyutu
"20. Paris Texworld Kumaş Fuarı"
  -UTİB, fuara 89 firma ile katılım sağlıyor
  -UTİB Başkanı…

"20. Paris Texworld Kumaş Fuarı" -UTİB, fuara 89 firma ile katılım sağlıyor -UTİB Başkanı Burkay: "2013'e yüzde 24 artışla çok iyi bir başlangıç yaptık"

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), bu yıl "20. Paris Texworld Kumaş Fuarı"na 89 yerli firma ile katılım sağlıyor.
     UTİB Başkanı İbrahim Burkay, yazılı açıklamasında, Türk kumaşının tanıtımı için çalışmalar sürdürdüklerini belirterek, tekstil sektörünün en önemli moda merkezlerinden biri olan Paris'te Türkiye tekstil sektörünün prestijli bir konum elde ettiğini bildirdi.
     İhracatta yakalanan artışın son birkaç yıldır yürütülen faaliyetlerin yansımaları olduğunu ifade eden Burkay, şunları kaydetti:
     "2013'e yüzde 24 artışla çok iyi bir başlangıç yaptık. Sektör adına belirlediğimiz hedefler doğrultusunda dünyanın neresinde olursa olsun fuarlara katılım sağlamaya çalışıyoruz ve Texworld Fuarı'nda da yüksek firma katılımı ile yer alacağız. Dünyanın en prestijli kumaş fuarları arasında yer alan Premiere Vision Paris ve Texworld fuarlarının aynı tarihlerde düzenlenmesi, Türkiye kumaş sektörünün tanıtımı için önemli bir fırsat. Bizler de UTİB olarak bu yıl 'Turkish Fashion Fabrics' konsepti ile havaalanları, metrolar, fuar alanı çevrelerinde reklamlar verdik. Paris'in pek çok noktasında reklamlarımızı göreceksiniz."
     Kumaş, ipek aksesuarlar, nakış işleri, triko, baskı ve grafik sanatları, pamuk, yün, linen, dantel, elyaf, tekstil baskı, tekstil makineleri, kot ve giyim kumaşı ürün gruplarının sergileneceği fuara 800'ün üzerinde firma, katılım sağlıyor.
     Kumaş çeşitliliği ve sayısı bakımından dünyanın en büyük kumaş fuarlarından biri olarak nitelendirilen "20. Paris Texworld Kumaş Fuarı", 12-15 Şubat tarihleri arasında, Paris Le Bourget'te gerçekleştirilecek. Tekstil ve giyim sektörü profesyonellerini bir araya getiren fuarda ayrıca, tekstil sektörünün önde gelen profesyonelleri tarafından sürdürülebilirlik, trendler, yenilikler ve temalar üzerine seminerler verilecek.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir