2. Ticaret Müşavirleri Toplantısı -Ekonomi Bakanı Çağlayan: "Türkiye'de sağlanan siyasi…

  • Yazı boyutu
2. Ticaret Müşavirleri Toplantısı
  -Ekonomi Bakanı Çağlayan:
  "Türkiye'de sağlanan siyasi…

2. Ticaret Müşavirleri Toplantısı -Ekonomi Bakanı Çağlayan: "Türkiye'de sağlanan siyasi istikrar, güven ve yapılan reformlarla Türkiye, doğrudan sermayenin akın ettiği bir ülke haline geldi"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'de sağlanan siyasi istikrar, güven ve yapılan reformlarla Türkiye'nin doğrudan sermayenin akın ettiği bir ülke haline geldiğini bildirdi.
     Çağlayan, Ekonomi Bakanlığı Hikmet Esen toplantı salonunda düzenlenen 2. Ticaret Müşavirleri toplantısında yaptığı konuşmada, 2023 hedeflerine ulaşmak için gece gündüz çalıştıklarını belirtti.
     Türkiye ihracatının yüzde 72'den fazlasının yapıldığı pazarlardaki daralmaya rağmen Cumhuriyet tarihinin ihracat tarihinin rekorunun kırıldığını anımsatan Çağlayan, her ilin ihracat yapması, 55 ilin Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracatını gerçekleştirmesi ve 102 ülkeye yapılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki seyahatlerin ihracatın artmasında etkili olduğunu söyledi.
     Cumhuriyet tarihinde Türkiye'ye gelen toplam doğrudan yabancı sermayenin 8 katını son 8 yılda ülkeye getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Çağlayan, Türkiye'de sağlanan siyasi istikrar, güven ve yapılan reformlarla Türkiye'nin uluslararası sermayenin akın ettiği bir ülke haline geldiğini söyledi.
     Türkiye ekonomisinin gelişmesinde ve tanıtılmasında son derece fedakarca çalışan ticaret müşavirleri ve ataşelere teşekkür ederek, onları kutladığını belirten Çağlayan, Başbakan Erdoğan'a bakanlığa yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.
     Çağlayan, "Dünyanın her yerinde, nerede ticaret, nerede yatırım varsa, adeta her biri orada. Şu anda devam eden kararname çalışmalarıyla ticaret müşavirleri sayısını tarihimizde rekor hale getiriyor ve 250'ye çıkarıyoruz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir