2. Ticaret Müşavirleri Konferansı -Ekonomi Bakanı Çağlayan başkanlığındaki ticaret müşavirleri…

  • Yazı boyutu
2. Ticaret Müşavirleri Konferansı
  -Ekonomi Bakanı Çağlayan başkanlığındaki 
  ticaret müşavirleri…

2. Ticaret Müşavirleri Konferansı -Ekonomi Bakanı Çağlayan başkanlığındaki ticaret müşavirleri ve ataşelerden oluşan heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti

2. Ticaret Müşavirleri Konferansı kapsamında Türkiye'de bulunan ticaret müşavirleri ve ataşelerden oluşan heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti.
     Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan başkanlığındaki heyet, Aslanlı yoldan yürüdü.
     Atatürk'ün mozalesine çelenk koyan Bakan Çağlayan ve beraberindeki heyet, saygı duruşunda bulundu.
     Anıtkabir özel defterini imzalayan Çağlayan, özel deftere şunları yazdı:
     "Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk,
     'Siyasal zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa meydana gelen zaferler kalıcı olamaz' sözünüzle bugünün temellerini attığınız ekonomimiz temsilcileri olarak Ekonomi Bakanlığının çatısı altında bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Ticaret Müşavirleri Konferansı nedeniyle yurt dışında görev yapan ticaret müşavirleri ve ataşelerimizle birlikte saygıyla huzurlarınızdayız.
     Uluslararası alanda yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklara rağmen Türkiye, son dönemde yakalamış olduğu istikrarlı ve güçlü büyüme performansıyla sağlam mali göstergeleriyle ve dış ticarette yapmış olduğu atılımlarla 2023 yılı hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.
     Ulu Önder Atatürk,
     Bizlere bıraktığınız Cumhuriyetin sonsuza kadar yaşatılması idealiyle ve tarihimizden gelen bir sorumluluk bilinciyle Türkiye'nin ekonomik kalkınması için azim ve kararlık içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılına dair ekonomik hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğimizi yüksek huzurlarınızda tekrar ediyor, sizi ve Cumhuriyetin kuruluşunda emeği geçen herkesi saygı ve minnetle anıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir