"2. Avrasya El Sanatları ve Hediyelik Eşya Günleri" -Mersin'de düzenlenen fuar, 30 ülkeden 200…

  • Yazı boyutu
"2. Avrasya El Sanatları ve Hediyelik Eşya Günleri"
  -Mersin'de düzenlenen fuar, 30 ülkeden 
  200…

"2. Avrasya El Sanatları ve Hediyelik Eşya Günleri" -Mersin'de düzenlenen fuar, 30 ülkeden 200 firmanın katılımıyla başladı

Mersin'de düzenlenen "2. Avrasya El Sanatları ve Hediyelik Eşya Günleri" fuarı, 30 ülkeden 200 firmanın katılımıyla açıldı.
     Yenişehir CNR Expo Fuar Alanı'ndaki fuara 30 ülkeden katılan 200 firma, el sanatları ve hediyelik eşyalarını satışa sundu.
     Deri işletmeciliğinden, değerli taşlara, takılardan, çantalara kadar çok sayıda el yapımı ürünün yer aldığı fuarda, bazı el sanatı ustaları, tezgah başında hünerlerini sergiledi.
     Etkinliğin Genel Koordinatörü Battal Çırakoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, fuara Ortadoğu, Balkanlar ve Avrupa'dan katılım olduğunu söyledi.
     Farklı ülkelerin el sanatlarını ve kültürlerini fuarlarda tanıttıklarını ifade eden Çırakoğlu, "Pakistan, Hindistan, Çin, Tayland, Endonezya, Kazakistan, Gürcistan, Türkmenistan, İran, Mısır, Senegal, Tanzanya, Kenya ve Kosova gibi 30 ülkeden katılım oldu. Farklı ülkelerin kültürlerini bir araya getirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.
     Etkinlik, 25 Kasım Pazar gününe kadar sürecek.
    
    
    

Bu haberi 345 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir