18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü -TOBB Başkanı…

  • Yazı boyutu
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü 
  -TOBB Başkanı…

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Çanakkale Zaferi, bir atan kalplerin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır" -"Bu zafer, bağımsızlığı için canlarını verenlerin imzasıdır" -"Kardeşliğimizi, beraberliğimizi bozmaya yeltenenler, topraklarımıza göz dikenler en ağır ve en anlamlı cevabını yine bu milletin birbirine kenetlenmiş yüreklerinden almıştır"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Zaferi'nin, bir atan kalplerin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı olduğunu bildirdi.
     Hisarcıklıoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, bu topraklarda kader birliği yapan insanların vatan ve milletleri için tek yumruk olduğunu ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini Çanakkale'de gösterdiğini vurguladı.
     Çanakkale Zaferi'nin, bir atan kalplerin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "Bu zafer, bağımsızlığı için canlarını verenlerin imzasıdır. Tarihimizde çok anlamlı bir yeri bulunan Çanakkale Destanı, bizim gurur ve övünç dolu bağımsızlık aşkımızın en güzel, en somut örneklerinden birisidir. 1. Dünya Savaşı sırasında Gelibolu Yarımadası'nda itilaf devletleri ile yapılan savaş, gerçekten de tarihte eşi zor bulunan bir dayanışmanın ve başarının öyküsüdür.
     Bugün sahip olduğumuz noktanın değerini anlayabilmek için tarihi çok iyi bilmemiz lazım. Bu toprakların değerini yazanlar; en ağır koşullarda sevdiklerini ve vatanını korumak için insanüstü mücadele verenler, birilerinin boyunduruğu altında yaşamaktansa ölmeyi tercih edenler, dünyaya bu milletin hür ve bağımsız yaşamaktan başka bir yolu asla kabul etmeyeceğini haykıranlardır."
     Çanakkale'de toprağı adeta kan kırmızısına çeviren bu savaş sonucu kazanılan zaferin, haklı davasını canlarıyla, kanlarıyla savunanların olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, aynı coğrafyada bin yıldır sevinçte ve kederde kader birliği yapmış insanların dünyaya Çanakkale'de verdiği bu mesajın, ilelebet geçerliliğini koruyacağını vurguladı.
     Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
     "Kardeşliğimizi, beraberliğimizi bozmaya yeltenenler, topraklarımıza göz dikenler en ağır ve en anlamlı cevabını yine bu milletin birbirine kenetlenmiş yüreklerinden almıştır. Türk iş dünyası adına; başta büyük kumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu büyük ve anlamlı destanı yazan bütün şehitlerimizi minnet ve şükran duygularımızla anıyor, aziz milletimizin bu gurur gününü paylaşıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir