18 Mart Şehitleri Anma Günü -TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Çanakkale'de verilen mücadele,…

  • Yazı boyutu
18 Mart Şehitleri Anma Günü 
  -TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Çanakkale'de verilen mücadele,…

18 Mart Şehitleri Anma Günü -TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Çanakkale'de verilen mücadele, birlik ve beraberliğimizin, bin yıllık kardeşliğimizin ve hiçbir gücün buna zarar veremeyeceğinin en açık kanıtıdır"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Çanakkale'de verilen mücadelenin, birlik ve beraberliğin, bin yıllık kardeşliğin en açık kanıtı olduğunu belirtti.
     Palandöken, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
     Çanakkale Deniz Zaferi'nin, milletin onurlu duruşunu kanıtlayan, bu toprakların nasıl vatan yapıldığını ortaya koyan bir destan olarak tarihe mal olduğunu ifade eden Palandöken, şöyle devam etti:
     "Canlarını feda ederek, 'Çanakkale Geçilmez' dedirten Çanakkale şehitleri, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un eşsiz mısralarında ifade ettiği gibi tarihe sığmayacak kadar büyüktür. İnsanüstü bir mücadele sonucu, gerek deniz gerek kara savaşlarında elde edilen zaferler, milletimizin gerçek kudretinin, yeteneğinin, manevi gücünün, bağlılığının yanı sıra bağımsızlığını, onurunu, vatanını ve bayrağını korumak için neler yapabileceğini bütün cihana bir kez daha göstermiştir."
    
     -"Çanakkale ibret abidesi"-
    
     Farklı milletlere mensup insanların koyun koyuna yattığı Çanakkale'nin aynı zamanda barışın anlam ve değerini tüm insanlığa anlatan "ibret abidesi" olduğunu vurgulayan Palandöken, Çanakkale Zaferi'nin, milleti bugünlere ulaştıran şanlı yürüyüşün yolunu açarken, aynı zamanda içinden geçilen zor dönemde insanlara moral ve güven kazandırdığını, büyük umut aşıladığını belirtti.
    
     -"Türkiye'yi çok güzel yarınlar bekliyor"-
    
     Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün de kara savaşlarının zaferle neticelenmesinde oynadığı rolle tarihe geçtiğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:
     "Çanakkale'de verilen mücadele, birlik ve beraberliğimizin, bin yıllık kardeşliğimizin ve hiçbir gücün buna zarar veremeyeceğinin en açık kanıtıdır. Parlak geçmişimizin de işaret ettiği gibi Türkiye'yi çok daha güzel yarınların beklediğine yürekten inanıyorum. Esnaf ve sanatkarı adına başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu büyük ve anlamlı destanı yazan ve ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımızla anıyor, aziz milletimizin bu gurur gününü paylaşıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir