18. Elektronik Eğlence Fuarı başladı

  • Yazı boyutu
18. Elektronik Eğlence Fuarı başladı

Microsoft fuarda, yeni ürünü Xbox SmartGlass'ı tanıttı

Microsoft, ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen 18. Elektronik Eğlence Fuarı'na yeni ürünü Xbox SmartGlass adlı uygulamanın tanıtımını yaparak başladı.
     Microsoft'un yeni uygulaması Xbox 360 kullanıcılarına, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar ve televizyonlar üzerinden veri akışı ve içerik paylaşımı imkanı sunuyor.
     Şirket açıklamasında ayrıca bu sonbaharda Xbox 360'ın kontrol paneline, Microsoft'un internette gezinti imkanı veren Internet Explorer programının da ekleneceği belirtildi.
     Xbox Live firması Başkan Yardımcısı Marc Whitten fuarın açılışında düzenlediği basın toplantısında, "Internet Explorer, Xbox'un gücüyle birlikte ilk kez oturma odanızda, hızlı, akıcı ve sezgisel internet deneyimi sunuyor"dedi.
     Fuarda SmartGlass'ın pek çok bakımdan bir akıllı telefonu, televizyon üzerinde internette sörf yapmakta kullanılan bir uzaktan kumandaya çevirdiği ve bir tablet bilgisayarı, televizyonda TV dizileri ve filmler oynadığı sırada oyunlar hakkında bilgileri gösterilmesini sağladığı uygulamalı olarak gösterildi.
     Microsoft şirketinden yapılan açıklamada uygulamanın bu yıl içinde Windows telefonlarında, Windows 8 ve "diğer taşınabilir cihazlarda" kullanılır hale geleceği belirtildi.
     Bilgisayar ve video oyunları endüstrisinin son ürünlerinin tanıtıldığı kısaca E3 2012 adı verilen 18. Elektronik Eğlence Fuarı 5-7 Haziran tarihleri arasında ABD'nin Los Angeles kentindeki Los Angeles Convention Center adlı kongre merkezinde yapılıyor.
     International Data Group (IDG) adlı medya teknolojisi, araştırma ve risk sermayesi teşkilatı tarafından düzenlenen fuarın sunumunu ise ABD video oyunu endüstrisi meslek odası, Entertainment Software Association (ESA) yapıyor.
    
    
    


Bu haberi 220 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir