173 Traktör İhalesi

  • Yazı boyutu
173 Traktör İhalesi

TürkTraktör, TİGEM'İN "173 Traktör İhalesi"ni kazandı

TürkTraktör, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından 20 Mart 2012 tarihinde açılan "173 Traktör İhalesi"ni, kazandı.
     Şirketin yazılı açıklamasına göre, ihale sonucunda TürkTraktör, 173 adet New Holland TD90D model traktörünün TİGEM'e satışını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen filo satışı, TİGEM'in bugüne kadar bir seferde aldığı "en yüksek" traktör adedini ve Türkiye'de bir seferde gerçekleştirilmiş "en fazla satış adedi"ni temsil ediyor.
     Türkiye'nin değişik yerlerindeki 37 işletmesinde toplam 3 milyondan fazla dekar arazi varlığı olan TİGEM'in, aralarında yine Türkiye'nin ve dünyanın en büyük işletmesi olan Şanlıurfa, Ceylanpınar'ın da bulunduğu 14 işletmesinde New Holland traktörleri çalışacak. İhale sonrasında TİGEM'in traktör parkında bulunan New Holland traktörlerinin sayısı 331'e yükseldi.
     TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, TİGEM tarafından açılan traktör ihalesini alarak, tarımsal mekanizasyonun artırılması ve tarım uygulamalarının iyileştirilmesine katkı sağlayacak projenin parçası olmaktan memnun olduklarını ifade ederek, "Türkiye'nin dört bir yanında çalışacak olan traktörlerimizin, dünyanın sayılı tarım işletmelerinden biri olan Şanlıurfa, Ceylanpınar'da kullanılacak olması bizi ayrıca mutlu ediyor" dedi.
    
    
    


Bu haberi 698 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir