"16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı" -Organizasyon kapsamında Türkiye'ye gelen heyet, Ege…

  • Yazı boyutu
"16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı"
  -Organizasyon kapsamında Türkiye'ye gelen heyet,
  Ege…

"16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı" -Organizasyon kapsamında Türkiye'ye gelen heyet, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı ziyaret etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB), "16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı" kapsamında Türkiye'ye gelen heyet, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı (EBSO) ziyaret etti.
     EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Talay, konuşmasında Türk dünyasının siyaset, ticaret, ekonomi ve enerji alanlarında önemli bir güce dönüştürülmesinin Türk dili konuşan ülkeler arasındaki ortak çaba ve çalışmalarla mümkün olacağını belirtti.
     Türk dünyasında işbirliği içinde yapılacak çok şeyin bulunduğunu ifade eden Talay, bu kapsamda 3 Ekim 2009 tarihinde imzalanan "Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Kurulmasına Dair Nahçivan Anlaşması"nın önemli bir gelişme olduğuna dikkati çekti.
     Talay, şunları kaydetti:
     "Halklarımız arasındaki birlik ve kardeşlik, ortak tarihin ve ortak kültürün yüzyıllardır şekillendirdiği sağlam temeller üzerine inşa edilmiştir. Karşılıklı dostluk, ülkelerimiz arasındaki birlik ve beraberlik, müşterek geleceğimizin teminatını oluşturmaktadır.
     İstanbul'da yapılan Türk Dili Konuşan Ülkeler Devlet Başkanları Zirvesi'nde ileriye doğru önemli adımlar atılmıştır. Ülkelerimiz arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin güçlendirilmesini destekliyor ve bu kapsamda EBSO olarak her türlü yardıma hazır olduğumuzu vurgulamak istiyorum."
     Balkanlar, Doğu Avrupa, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya'daki bölge ülkeleri ile KKTC, Almanya ve Rusya'da yaşayan 47 girişimciden oluşan Türkçe konuşan girişimciler heyeti, İzmir'de 2 günlük temasta bulunacak. Heyet, organize sanayi bölgeleri ile bazı sanayi kuruluşlarını da ziyaret edecek.
    
    
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir