15 Mart Dünya Tüketiciler Günü -Türkiye Tüketicileri Koruma ve Eğitim Vakfı Başkanı Kısıklı:…

  • Yazı boyutu
15 Mart Dünya Tüketiciler Günü
  -Türkiye Tüketicileri Koruma ve Eğitim Vakfı Başkanı Kısıklı:…

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü -Türkiye Tüketicileri Koruma ve Eğitim Vakfı Başkanı Kısıklı: -"Yeni tüketici kanunu ile banka zulümlerine son verilmelidir"

Türkiye Tüketicileri Koruma ve Eğitim Vakfı Başkanı Bayram Kısıklı, kendilerine gelen tüketici şikayetlerinin yüzde 70'inin bankalara ilişkin olduğunu belirterek, yeni tüketici kanunu ile banka "zulümlerine" son verilmesi gerektiğini savundu.
     Kısıklı, yaptığı yazılı açıklamada, mutlu olması gereken, çoğunluğu düşük ve sabit gelirli milyonlarca yoksul tüketicinin, bankaların "zulümleri" altında kaldığını ileri sürdü.
     Vakfa son yıllarda gelen şikayetlerin yüzde 70'inin bankalardan olduğunu vurgulayan Kısıklı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Yeni tüketici kanunu ile banka 'zulümlerine' son verilmelidir. Türkiye, Türkiye olalı bankalardan çektiği kadar 'zulüm' görmemiştir. Hiç vakit kaybetmeksizin, mazlumların koruyucusu bildiğimiz Başbakan Erdoğan'dan, Yeni Tüketici Kanunu ile tüketicilerimizi bankaların zulümlerinden kurtarmasını bekliyoruz."
    
    
    

Bu haberi 104 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir