15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü -THD Genel Başkanı Çakar: -"Biz tüketiciler olarak,…

  • Yazı boyutu
15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü
  -THD Genel Başkanı Çakar:
  -"Biz tüketiciler olarak,…

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü -THD Genel Başkanı Çakar: -"Biz tüketiciler olarak, haklarımıza saygı istiyoruz"

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "Biz tüketiciler olarak haklarımıza saygı istiyoruz" dedi.
     Kızılay AVM önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Çakar, tüketici örgütlerine yapılan şikayetlerin yaklaşık yüzde 70'inin, bankaların aldığı ücretlere yönelik olduğunu bildirdi. Bu oranın 2013 yılında daha da arttığını dile getiren Çakar, telekomünikasyon alanındaki şikayetlerin ise ikinci sırada yer aldığını belirtti.
     Çakar, "Biz tüketiciler olarak, haklarımıza saygı istiyoruz. Ülkemizde üretilen ve tüketicilere pazarlanan tüm mal ve hizmetler ile üretim ve tüketim politikaları ve uygulamalarının tüketici haklarına, hukuka ve kamu yararına uygun olmasını istiyoruz" diye konuştu.
     Bankaların, çeşitli adlar altında birçok ücret aldığını ileri süren Çakar, bankaya bozuk para götüren bir müşteriden bozuk para sayma ücreti alındığını iddia etti.
     13-14 Mart tarihlerinde bankalara gitmeyerek, kredi kartı kullanmayarak ve bankacılık işlemi yapmayarak sembolik bir eylem yaptıklarını hatırlatan Çakar, "Bu eylemle biz bankalara kendilerine çeki düzen vermelerine yönelik ihtarda bulunduk. Bankalar bu haksız ücretlerine devam ederlerse, gerekli yasal önlemler alınmazsa biz tüketici örgütleri olarak, meslek ve esnaf örgütleri olarak, halk olarak bir araya gelip daha sert, daha etkin eylemlere girişeceğiz. Başka da çare kalmadı, çünkü bıçak kemiğe dayandı" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir